Home Najdôležitejšie Čo bude s US Open? Newyorský guvernér aj šéf USTA sa vyjadrili ku konaniu amerického grandslamu

Čo bude s US Open? Newyorský guvernér aj šéf USTA sa vyjadrili ku konaniu amerického grandslamu

by Majo Malinovský

NEW YORK – Tenisový US Open v New Yorku sa uskutoční v pôvodnom termíne (31. augusta – 13. septembra). Newyorský guvernér Andrew Cuomo dal grandslamovému turnaju zelenú. Podujatie sa bude konať bez prítomnosti fanúšikov, v stredu organizátori zverejnia detaily.


Cuomo v utorok oznámil, že koncom augusta príde k uvoľneniu opatrení prijatých na zamedzenie šírenia nového koronavírusu. V štáte New York sa tak budú môcť konať veľké športové podujatia vrátane US Open. Oficiálne stanovisko, či sa turnaj uskutoční, by mali organizátori a následne aj mužské a ženské tenisové asociácie ATP a WTA oznámiť 17. júna.“Sme nadšení, že v New Yorku sa od 31. augusta do 13. septembra bude môcť uskutočniť US Open. Turnaj sa bude konať bez divákov, no fanúšikovia ho uvidia v televízii a to je lepšie ako nič. Tenisové orgány budú musieť prijať výnimočné bezpečnostné a hygienické opatrenia,” citovala agentúra AP slová Cuoma, ktoré odzneli na brífingu v meste Albany

Na vyhlásenie Cuoma zareagoval generálny riaditeľ Americkej tenisovej asociácie (USTA) Mike Dowse. Potvrdil, že do newyorského centra Billie Jean Kingovej presunú aj tradičný augustový turnaj WTA a ATP v Cincinnati. “Cítime obrovskú zodpovednosť za to, že usporiadame jedno z prvých globálnych športových podujatí v čase pandémie koronavírusu. Verím, že túto výzvu zvládneme,” uviedol Dowse.

Mnoho hráčov zaujalo k usporiadaniu US Open v čase pandémie koronavírusu negatívny postoj. Nevôľu štartovať na ňom prejavili líder svetového rebríčka ATP Srb Novak Djokovič, obhajca titulu Španiel Rafael Nadal i ženská svetová dvojka Rumunka Simona Halepová. Organizátori navrhujú zaviesť prísne hygienické opatrenia, ktoré zahŕňajú každodenné testy na COVID-19, či účasť iba jedného člena realizačného tímu.

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

one × two =