Home Najdôležitejšie Clijstersová v prvom zápase po vyše siedmich rokoch potrápila Muguruzovú

Clijstersová v prvom zápase po vyše siedmich rokoch potrápila Muguruzovú

by Michal Pokrivka

DUBAJ – Belgická voľná karta Kim Clijstersová prehrala v 1. kole turnaja WTA Premier v Dubaji (2 908 770 USD, tvrdý povrch vonku) so španielskou deviatkou žrebu Garbine Muguruzovou 2:6, 6:7(6).

V prvom sete bola španielska favoritka jasne lepšia. Výrazne istejšie podávala a rýchlo odskočila do vedenia 2:0. Druhým úspechom na príjme zvýšila v závere na 5:2. Po zmene strán vyriešila skóre 0:40 ziskom piatich fiftínov za sebou.

Na začiatku druhého dejstva sa odpútala Muguruzová po dvoch brejkoch do vedenia 3:0. Nasledovala dvojgemová minišnúra belgickej ikony, ktorá získala za stavu 3:4 späť aj druhý stratený servis. O pár minút neskôr musela dramatickú zápletku vyriešiť skrátená hra. Najtesnejším pomerom 8:6 ju získala Španielka.

Zaujalo nás:

  • Clijstersová hrala prvý zápas od 29. augusta 2012
  • nakopila 10 dvojchýb
  • Muguruzová si pomohla 8 esamiPodobné články

Pridajte komentár

2 komentáre

Clijstersová o prvom zápase po siedmich rokoch: „Mala som dobrý pocit“ 17 februára, 2020 - 9:21 pm

[…] sa vyjadrila o svojom návrate do súťažného diania, ktorý sa dnes skončil v Dubaji prehrou s Garbine Muguruzovou zo […]

Reply
Legendy sa predháňajú v superlatívoch na adresu Clijstersovej po prvom zápase 18 februára, 2020 - 12:39 pm

[…] Kim Clijstersová síce včera v prvom zápase po vyše siedmich rokoch neuspela, ale jej dubajský výkon proti Španielke Garbine Muguruzovej uchvátil mnohé tenisové legendy. Tie pred ňou na sociálnych sieťach skladali pomyselný […]

Reply

Leave a Comment

three × three =