Home Roland Garros Čisovská začala na Roland Garros triumfom nad dcérou bývalej šampiónky

Čisovská začala na Roland Garros triumfom nad dcérou bývalej šampiónky

PARÍŽ – Romana Čisovská zvíťazila v prvom kole juniorského Roland Garros (42 661 000 EUR, antuka vonku) nad Američankou s českými koreňmi Elizabeth Mandlíkovou, nasadenou ako štrnástou, po setoch 6:2, 6:3.

Prvý set bol jasne korisťou slovenskej tenistky. Mandlíková získala dva gemy po servise – jeden na 1:2, ďalší na 2:4. Za 22 minút tak bolo po všetkom a do vedenia 1:0 šla Čisovská.

V druhom sete sa do vedenia 2:1 s brejkom dostala Mandlíková. Čisovská však vzápätí vyrovnala a od stavu 3:3 si už na svoje konto pripisovala hry iba Slovenka, ktorá sa tak teší z postupu.

• zápas trval 59 minút
  • Slovenka mala štatistiku premieňania brejbalov štyri zo siedmich
  • jej súperka dostala jedinú šancu a tú využila
  • Mandlíková je dcérou legendárnej niekdajšej svetovej trojky a šampiónky Roland Garros Hany Mandlíkovej

V druhom kole sa Slovenka stretne s lepšou z dvojice Jelina Avanesianová a Giulia Morletová.