Home Správy Cibulkovú preverí v Eastbourne nevyspytateľná súperka, Rybáriková s voľným žrebom

Cibulkovú preverí v Eastbourne nevyspytateľná súperka, Rybáriková s voľným žrebom

by Jana Sedláková

EASTBOURNE – Dve Slovenky budú štartovať na budúcotýždňovom podujatí WTA Premier v Eastbourne (852 564 USD, tráva vonku). Cibulková sa na úvod stretne s nevyspytateľnou Ruskou. Rybáriková odštartuje až v druhom kole.

Magdaléna Rybáriková (19. v hodnotení WTA) bude mať ako turnajová desiatka na úvod voľno. Priama cesta do druhého kola jej istotne padne vhod, keďže zajtra bude bojovať o titul v Birminghame. V druhom kole ju bude čakať buď taiwanská tenistka Sie Šu-wej alebo jedna z kvalifikantiek.

Dominika Cibulková (32. v hodnotení WTA) sa v prvom kole stretne s nevyspatateľnou ľaváčkou Jekaterinou Makarovovou (34. v hodnotení WTA). Ruska je vo štvorhre svetovou jednotkou, no vo dvojhre sa jej momentálne príliš nedarí. Viac ako jednu súperku ešte tento rok na turnaji nezdolala. Vzájomná bilancia hráčok je vyrovnaná 3:3. Makarovová však vyhrala posledné 3 stretnutia. Na tráve sa ešte nestretli. Obe sa naviac budú pokúšať o prvý tohtosezónny triumf na tomto povrchu – v Birminghame sa porúčali už v 1. kole.

Kompletný žreb podujatia:

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

eighteen − 15 =