Home Správy Cibulková v Tokiu v prvom kole zvládla zápas proti motivovanej kvalifikantke

Cibulková v Tokiu v prvom kole zvládla zápas proti motivovanej kvalifikantke

by Jana Sedláková

TOKIO – Dominika Cibulková (30. v hodnotení WTA) zvíťazila v 1. kole turnaja WTA Premier  v Tokiu (799 000 USD, tvrdý povrch v hale) nad domácou kvalifikantkou Nao Hibinovou (130. v hodnotnení WTA) po setoch 6:1, 5:7, 6:3.

Cibulková začala zápas na podaní úspešne, hoci čelila brejkbalu. V ďalšej hre mala šancu na brejk aj ona, ale nevyužila ju, a tak bol stav 1:1. Odvtedy už bolo dianie na kurte jasne v réžii našej tenistky. Pri servise nestratila ani raz viac ako fiftín. Nakoniec pri podaní premenila hneď prvý setbal.

V druhom dejstve sa Japonka výrazne zlepšila. Dominike sa podaril brejk na 3:2, no vzápätí o výhodu prišla. Výborne hrajúca Hibinová korunovala svoje zlepšenie na riterne za stavu 6:5, keď sa dostala k dvojici setbalov. Druhý z nich premenila a vynútila si rozhodujúci set.

V ňom bola hra dlho pomerne vyrovnaná. Neskôr mala Dominika brejkbaly na 3:2, ale nevyužila ich.  Ďalšia šanca sa jej naskytla už v nasledujúcej hre na riterne. Tou už nepohrdla a šla po skvelom výkone do vedenia 4:3, čím definívne zlomila zápas na svoju stranu. Brejk potvrdila podaním a dokonca sa pri servise Hibinovej dostala ku dvom mečbalom. Po chybe Japonky premenila hneď prvý.


Zaujalo nás:

  • obe hráčky po druhom podaní vyhrali zhodne po 47 % výmen
  • Cibulková mala až 11 brejkbalov
  • na príjme získala 43 % bodov

V druhom kole vyzve slovenská tenistka ďalšiu domácu hráčku a šampiónku US Open Naomi Osakovú. Tej patrí v rebríčku WTA siedme miesto. Doposiaľ jediný vzájomný zápas pred dvoma rokmi, taktiež v Tokiu, vyhrala Osaková.

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

nineteen − 4 =