Home Najdôležitejšie Cibulková v New Havene prehrala strhujúce finále v samom závere

Cibulková v New Havene prehrala strhujúce finále v samom závere

by Tomas Hmira

NEW HAVEN – Dominika Cibulková prehrala vo finále WTA turnaja v New Havene s Dariou Gavrilovovou 6:4, 3:6, 4:6. Austrálčanka premenila tretí mečbal.

Od úvodných loptičiek bola Slovenka na kurte aktívnejšou hráčkou. Sebavedomo dostávala súperku pod tlak, vďaka čomu za stavu 5:4 uspela na riterne čistou hrou.

Kľúčovým v druhom sete bol piaty gem. Trval 11 minút a Cibulková v ňom nepremenila 3 gembaly. Vyhodená z konceptu potom nedokázala uspieť na príjme. Naopak, Gavrilovová predviedla niekoľko nádherných úderov.

Rozhodujúci set priniesol najkvalitnejší tenis. Cibulková v Tildenovom geme čistou hrou uspela na riterne, no zápas nedotiahla do víťazného konca.