Home Najdôležitejšie Cibulková v Indian Wells šokujúco prehrala s držiteľkou voľnej karty

Cibulková v Indian Wells šokujúco prehrala s držiteľkou voľnej karty

by Tomas Hmira

INDIAN WELLS – Dominika Cibulková prehrala v 2. kole WTA turnaja v Indian Wells (7 972 535 USD, tvrdý povrch vonku) so 165. tenistkou sveta Caroline Dolehidovou 7:5, 3:6, 4:6.

Úvodných 20 minút zápasu naša tenistka školila domácu súperku. Vypracovala si náskok 5:1 a zdalo sa, že zápas ma pevne v rukách. Američanka od tohto momentu spresnila. Vyrovnala na 5:5, ale koncovka opäť patrila Cibulkovej. Víťazným krížnym forhendom ukončila prvý set.

Aj v druhej časti šla Slovenka ako prvá do brejku. Vo štvrtej hre aj ona prišla o výhodu servisu a Američanka sa postupne opäť chytila. Od stavu 3:3 už nepustila ani gem.

Séria stratených gemov Cibulkovej skončila v treťom sete za stavu 0:2. Na riterne sa už do konca zápasu nedokázala presadiť. Najbližšie bola v šiestom geme, keď vyhrávala na príjme 40:0.

• zápas ukončila chyba Cibulkovej z riternu
  • Slovenka zahrala 7 dvojchýb
  • postupne zapájala do hry čoraz menej prvých podaní (v prvom sete 66%, potom 63% a 53%)