Home Najdôležitejšie Cibulková uštedrila svetovej jednotke „kanára“ – vo Wu-chane je v 3. kole

Cibulková uštedrila svetovej jednotke „kanára“ – vo Wu-chane je v 3. kole

WU-CHAN – Dominika Cibulková zdolala v 2. kole WTA Premier 5 turnaja v čínskom Wu-chane (2 746 000 USD, tvrdý povrch vonku) rumunskú nasadenú jednotku Simonu Halepovú 6:0, 7:5.

Prvý set bol jasne v réžii našej tenistky. Hrala aktívne, no nie zbrklo, čo v kombinácii s horším pohybom súperky viedlo k dominancii. Rumunka si nechala za stavu 0:5 ošetriť chrbát, ani po prestávke však nedokázala sekundovať výborne hrajúcej rodáčke z Bratislavy a dostala „kanára“.

V druhom dejstve sa prezentovala svetová jednotka bojovnejším výkonom. Prehrávala síce 0:2, ale Dominika jej vzápätí darovala nevynútenými chybami ribrejk. Pre Halepovú to bola obrovská vzpruha, o pár minút už viedla 4:2. Slovenka dokázala v ďalšom priebehu vyrovnať na 4:4 i 5:5 a v závere skalp favoritky vďaka agresívnemu prístupu spečatila.