Home Najdôležitejšie Cibulková tvrdo bojovala, ale v 20. finále neuspela

Cibulková tvrdo bojovala, ale v 20. finále neuspela

by Tomas Hmira

BUDAPEŠŤ – Dominika Cibulková prehrala vo finále WTA turnaj v Budapešti (226 750 USD, tvrdý povrch v hale) s Alison van Uytvanckovou 3:6, 6:3, 5:7.

V úvodnom sete slovenská tenistka nedokázala pretaviť 5 brejkbalov do brejku. Ako prvá prišla o svoj servis za stavu 1:1. Po druhý raz udrela Belgičanka v zároveň poslednej deviatej hre prvej časti.

Ani v úvode druhej časti to na riterne nebolo ideálne. Za stavu 2:2 ale prišiel zlomový moment zápasu. Van Uytvancková za stavu 30:30 nezvládla ľahký bekhendový úder na sieti. Loptička skončila v aute a Cibulková sa šance chytila. Prvýkrát súperku brejkla a pohodlne si vynútila rozhodujúci set.

V ňom sa v prvej polovici viac presadzovala na riterne. Súperka sa k brejku dostala až za stavu 5:5. Druhý brejkbal v poradí nekompromisne využila a o pár minút doviedla zápas do víťazného konca.