Home Zo zákulisia Cibulková po fedcupovom žrebe: „Som rada že budem hrať prvý zápas”

Cibulková po fedcupovom žrebe: „Som rada že budem hrať prvý zápas”

by Dominika Mikušiaková

BRATISLAVA – Slovenské tenistky spoznali žreb víkendového fedcupového stretnutia. Ako prvé sa stretnú Dominika Cibulková s  Carolinou Meligeniovou Rodriguesovou Alvesovovou. Aké boli reakcie oboch tímov?

„Chcela som hrať prvý zápas a to sa mi splnilo. Počas celého týždňa som sa zameriavala na seba a na svoju hru. Súperku nepoznám, no náš kapitán Maťo Lipták má zmapované všetky brazílske hráčky. Dúfam, že ma na Meligeniovú Alvesovú dobre pripraví. Chcem podať čo najlepšie výkony a prispieť k víťazstvu Slovenska dvomi bodmi. Hrať sa bude počas veľkonočných sviatkov, no verím, že diváci si nájdu cestu do hľadiska a vytvoria super atmosféru,” povedala pred zápasom slovenská jednotka.

Slovenský kapitán nepovažuje poradie zápasov za dôležité. „Poradie zápasov nie je podstatné. Dôležité je, kto získa body. Baby sa už tešia na stretnutia. Verím, že fanúšikovia uvidia super tenis. Na základe rebríčkového postavenia sme v úlohe favorita, ale fedcupové zápasy sú iné ako duely na turnajoch WTA. Brazília bola v tímových súťažiach vždy veľmi silná, nemôžeme ju podceniť. To, že Brazílčanky sa kvalifikovali do baráže vďaka štyrom víťazstvám na turnaji americkej zóny, hovorí za všetko,” uviedol Lipták.

So žrebom je spokojná aj slovenská dvojka, Viktória Kužmová: „Už od 12 rokov som v tímových súťažiach väčšinou hrávala ako druhá a vyhovovalo mi to Haddadovú Maiovú poznám, chodíme skoro na rovnaké turnaja. Viem, čo môžem od nej očakávať. Bude to ťažké, ale na zápas sa teším. Bude to moje druhé domáce fedcupové stretnutie. Na vlaňajšiu premiéru proti Rusku mám krásne spomienky, veď som vybojovala rozhodujúci bod. Teraz som oveľa skúsenejšia, zápasy s kvalitnými svetovými hráčkami na WTA Tour mi veľa dali.”

Brazílsku kapitánku Burzagliovú slovenská nominácia do dvojhier neprekvapila: „Počítala som s tým, že v sobotu budú hrať Cibulková s Kužmovou. Som rada, že začne Meligeniová Alvesová. Na turnaji americkej zóny vždy hrala úvodnú dvojhru a boli z toho štyri víťazstvá. Radi by sme pokračovali v tomto trende aj v Bratislave,” uviedla kapitánka hostí.

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

fourteen − 1 =