Mia Pohánková, Soňa Depešová, Kali Šupová, Rudolf Horváth, Slovensko U14
Mladým Slovenkám unikla na MS U14 medaila (Foto: STZ)

Český tenis sa dočkal ďalšej majstrovskej trofeje, mladé Slovenky na medailu nedosiahli

PROSTĚJOV – Slovenský tenis má tomu českému rozhodne čo závidieť. Český juniorský tenis sa po viacerých nedávnych úspechoch dočkal ďalšej mimoriadne cennej trofeje!


Tím českých dievčat v zložení Laura Samsonová, Alena Kovačková a Eliška Forejtková ovládol domáce majstrovstvá sveta do 14 rokov, ktoré sa pravidelne konajú u našich susedov v Prostějove. Na historicky druhý triumf (prvý dosiahli v roku 2019) Češky pod vedením bývalej tenistky Petry Cetkovskej dosiahli po finálovej výhre 2:0 nad Nemeckom.

Slovenky na medailu nedosiahli

Slovenský tím v zložení Mia PohánkováSoňa Depešová a Kali Šupová pod vedením kapitána Rudolfa Horvátha nestačil v súboji o tretie miesto na druhé nasadené Spojené štáty americké a podľahol im 0:2. Záverečná štvorhra sa za rozhodnutého stavu nehrala.Celkové poradie družstiev na MS dievčat do 14 rokov:

1. Česká republika
2. Nemecko
3. USA
4. SLOVENSKO
5. Kórea
6. Veľká Británia
7. Japonsko
8. Brazília

Démonický týždeň so zlatou bodkou

„Bol to démonický a nadpozemský týždeň so zlatou bodkou. Absolútna dominancia českého mládežníckeho tenisu sa znovu potvrdzuje. Ako sa môže cítiť prezident, pre ktorého je starostlivosť o mládež najväčšia priorita a radosť?! Som neskutočne šťastný a plný radosti, že všetko to, čo robíme pre našich mladých tenistov, prináša túto spätnú väzbu. Gratulujem a ďakujem všetkým hráčkam, ale aj ich rodičom, trénerom a klubom, v ktorých vyrastali,“ komentoval parádny výsledok prezident Českého tenisového zväzu a Tennis Europe Ivo Kaderka.Po tohtotýždňovom triumfe českých dievčat v zložení Tereza Valentová, Lucia Urbanová a Magdaléna Smékalová na tímových ME do 16 rokov tak ide o ďalší veľký úspech mladých tenisových nádejí našich susedov.

Minulý týždeň na európskom šampionáte jednotlivcov dokázala dva tituly majsterky Európy do 14 rokov vybojovať Kovačková, v debli oslavovala spolu s Eliškou Forejtkovou. V kategórii do 16 rokov sa v štvorhre radovali Mária Slameníková s Magdalénou Smékalovou a v kategórii do 18 rokov vo štvorhre Jakubovia Nicod a Menšík.

Zdroj: ts, Český tenisový zväz, Slovenský tenisový zväz

About Majo Malinovský

Check Also

Katarína Kužmová

Slováci v akcii: Streda 17. augusta

BRATISLAVA – Dnes sa na súťažných kurtoch objaví štrnástka našich zástupcov. Držíme palce! M15 Bad …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

2 × four =