Home Najdôležitejšie Český tenis sa dočkal ďalšej majstrovskej trofeje, mladé Slovenky na medailu nedosiahli

Český tenis sa dočkal ďalšej majstrovskej trofeje, mladé Slovenky na medailu nedosiahli

by Majo Malinovský
Mia Pohánková, Soňa Depešová, Kali Šupová, Rudolf Horváth, Slovensko U14

PROSTĚJOV – Slovenský tenis má tomu českému rozhodne čo závidieť. Český juniorský tenis sa po viacerých nedávnych úspechoch dočkal ďalšej mimoriadne cennej trofeje!


Tím českých dievčat v zložení Laura Samsonová, Alena Kovačková a Eliška Forejtková ovládol domáce majstrovstvá sveta do 14 rokov, ktoré sa pravidelne konajú u našich susedov v Prostějove. Na historicky druhý triumf (prvý dosiahli v roku 2019) Češky pod vedením bývalej tenistky Petry Cetkovskej dosiahli po finálovej výhre 2:0 nad Nemeckom.

Slovenky na medailu nedosiahli

Slovenský tím v zložení Mia PohánkováSoňa Depešová a Kali Šupová pod vedením kapitána Rudolfa Horvátha nestačil v súboji o tretie miesto na druhé nasadené Spojené štáty americké a podľahol im 0:2. Záverečná štvorhra sa za rozhodnutého stavu nehrala.Celkové poradie družstiev na MS dievčat do 14 rokov:

1. Česká republika
2. Nemecko
3. USA
4. SLOVENSKO
5. Kórea
6. Veľká Británia
7. Japonsko
8. Brazília

Démonický týždeň so zlatou bodkou

“Bol to démonický a nadpozemský týždeň so zlatou bodkou. Absolútna dominancia českého mládežníckeho tenisu sa znovu potvrdzuje. Ako sa môže cítiť prezident, pre ktorého je starostlivosť o mládež najväčšia priorita a radosť?! Som neskutočne šťastný a plný radosti, že všetko to, čo robíme pre našich mladých tenistov, prináša túto spätnú väzbu. Gratulujem a ďakujem všetkým hráčkam, ale aj ich rodičom, trénerom a klubom, v ktorých vyrastali,“ komentoval parádny výsledok prezident Českého tenisového zväzu a Tennis Europe Ivo Kaderka.Po tohtotýždňovom triumfe českých dievčat v zložení Tereza Valentová, Lucia Urbanová a Magdaléna Smékalová na tímových ME do 16 rokov tak ide o ďalší veľký úspech mladých tenisových nádejí našich susedov.

Minulý týždeň na európskom šampionáte jednotlivcov dokázala dva tituly majsterky Európy do 14 rokov vybojovať Kovačková, v debli oslavovala spolu s Eliškou Forejtkovou. V kategórii do 16 rokov sa v štvorhre radovali Mária Slameníková s Magdalénou Smékalovou a v kategórii do 18 rokov vo štvorhre Jakubovia Nicod a Menšík.

Zdroj: ts, Český tenisový zväz, Slovenský tenisový zväz

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

eighteen − 3 =