Matej Lipták Fed Cup Slovensko
Slovenský fedcupový tím oslavuje (Foto: TASR - Martin Baumann)

Česko, USA, Francúzsko alebo Austrália? Slovensko pred žrebom finálového turnaja Fed Cupu

BUDAPEŠŤ – Slovenské fedcupové reprezentantky po výhre nad Veľkou Britániou postúpili na finálový turnaj do Budapešti a už dnes spoznajú mená svojich súperiek.


Slovensko sa pri žrebe bude spolu so Švajčiarskom, Belgickom a domácim Maďarskom nachádzať v poslednom koši. České tenistky budú na finálovom turnaji figurovať v skupine D, v áčku bude figurovať Francúzsko a v béčku minuloročné finalistky z Austrálie, C-skupina má istého účastníka v podobe Američaniek.V druhom výkonnostnom koši sa nachádzajú fedcupové tímy Bieloruska, Nemecka, Ruska a Španielska. O všetkom sa rozhodne počas žrebovania v Múzeu krásneho umenia v maďarskej metropole, ktoré začne dnes o 18:30.

Vo finále medzinárodnej federácie ITF rozdelí 18 miliónov dolárov, z toho dvanásť medzi hráčky a šesť medzi národné tenisové asociácie. Fed Cup rovnako ako od vlaňajška mužský Davis Cup mení formát vyraďovacích bojov na pôde jedného z družstiev. Súťaž žien ale na rozdiel od mužov už podobný systém zažila. Naposledy sa hrali dve skupiny v Madride v roku 2001 a titul získali Belgičanky.

Zdroj: ts, fedcup

About Majo Malinovský

Check Also

Magda Linettová

VIDEO Prvé veľké prekvapenie na Roland Garros: Jedna z užšieho okruhu favoritiek šokujúco končí!

PARÍŽ – Poľská tenistka Magda Linetteová sa postarala o prvé prekvapenie na tohtoročnom Roland Garros. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

2 × 4 =