Home Správy Česko triumfovalo v Pohári federácie, Siniaková po obrovskej dráme pridala tretí bod

by Dominika Mikušiaková

PRAHA – Česko zvíťazilo v Pohári federácie nad USA. Rozhodujúci bod pre domáci tím pridala Kateřina Siniaková, keď zdolala Sofiu Keninovú 7:5, 5:7, 7:5.

Zápas od úvodných výmen sľuboval obrovský boj. V prvom sete Američanka niekoľkokrát doťahovala manko brejku. Siniaková set nedopodávala za stavu 5:3, mrzieť ju to však nemuselo, všetko si vynahradila za stavu 6:5 na príjme.

V druhom sete prišla domáca tenistka o vedenie 3:0 a v závere pykala, keď Keninová za stavu 6:5 premenila štvrtý setbal.

Obrovský boj pokračoval aj v rozhodujúcom sete. Češka viedla už 4:1 s dvoma brejkmi, o tento náskok však prišla. Za stavu 5:4 išla mladá Američanka podávať na víťazstvo, vypracovala si dva mečbaly, oba však ostali nevyužité. Napokon sa radovalo Česko, keď Siniaková za stavu 6:5 premenila druhý mečbal na príjme.