Home Najdôležitejšie Česko – Slovensko 3:1, Horanský prehral s 432. hráčom sveta

Česko – Slovensko 3:1, Horanský prehral s 432. hráčom sveta

Filip Horanský

PRAHA – Slovenskí tenisti prehrávajú v priateľskom stretnutí daviscupových tímov v Prahe s Českom 1:3. O rozhodujúci tretí bod pre domáce farby sa zaslúžil Jonáš Forejtek, ktorý zdolal Filipa Horanského 6:4, 6:4. Celý program na antuke Sparty uzavrela v nedeľu štvorhra.

Forejtek v prvom sete duelu s Horanským dvakrát nedokázal potvrdiť brejk. Za stavu 4:4 však opäť prelomil podanie slovenského hráča, následne si podržal servis a úvodné dejstvo sa stalo jeho korisťou. O osude druhého setu rozhodol Forejtkov brejk za stavu 4:4. V desiatom geme premenil talentovaný Čech v poradí druhý mečbal.

Slováci neodplatili federálnemu rivalovi prehru 1:3 z marcového bratislavského kvalifikačného súboja o postup na finálový turnaj Davisovho pohára v Madride. Najväčší podiel na víťazstve Česka mal vtedy Jiří Veselý, ktorý vo dvojhrách zdolal Jozefa Kovalíka i Andreja Martina.