Home Najdôležitejšie Česko-americké sklamanie a slovensko-kazašská radosť: Hrunčáková sa hneď na úvod roka dočkala turnajovej trofeje!

Česko-americké sklamanie a slovensko-kazašská radosť: Hrunčáková sa hneď na úvod roka dočkala turnajovej trofeje!

by Majo Malinovský
Viktória Hrunčáková, Anna Danilinová, WTA Auckland, Trofej, Štvorhra

AUCKLAND – Slovenská tenistka Viktória Hrunčáková s Kazaškou Annou Danilinovou vyhrali finále štvorhry na turnaji WTA v novozélandskom Aucklande.

Druhý nasadený pár zdolal v dramatickom finále favorizovanú česko-americkú dvojicu a turnajové jednotky Marie Bouzková a Bethanie Mattek-Sandsová za hodinu aj 50 minút po setoch 6:3, (5)6:7 a 10:8. Hrunčáková sa tak pred kvalifikáciou na Australian Open hneď v úvodnom turnaji roka dočkala zisku trofeje, celkovo jej piatou v debli.

Spoločne s kazašskou parťáčkou si na konto pripísali víťaznú prémiu 12 820 USD a do deblového rebríčka získali za triumf 250 bodov, neúspešné finalistky prémiu 7 210 USD a 163 bodov.

Boli na pokraji prehry

Slovenka a jej kazašská partnerka vstúpili do zápasu dobre, keď prelomili už prvé dve podania súperiek a prvý set mali pod kontrolou. V druhom však museli získať podanie súperiek v 12. geme na 6:6, aby si vybojovali aspoň tajbrjek. V ňom už ťahali za kratší koniec a rozhodnúť musel supertajbrejk. V ňom Slovenka s Kazaškou prehrávali 6:8, no duel ukončili štyrmi úspešnými výmenami.Poďakovanie trénerovi aj fanúšikom

“Chcela by som sa poďakovať môjmu manželovi a zároveň trénerovi Tomášovi za podporu. Veľká vďaka patrí aj fanúšikom v Aucklande, ktorí nás neustále povzbudzovali a vytvorili skvelú atmosféru. S Annou sa mi hralo super, dúfam že sa nám bude takto spolu dariť aj na grandslamovom Australian Open v Melbourne,” povedala Hrunčáková po stretnutí.

Hrunčáková získala vo štvorhre titul v Linzi minulý rok s Gruzínkou Natelou Dzalamidzeovou. V Lyone triumfovala s Holanďankou Arantxou Rusovou v roku 2021. Dve prvenstvá má z roku 2019, v Bukurešti sa tešila spoločne s Češkou Kristýnou Plíškovou a v Prahe s Ruskou Annou Kalinskou.

štvorhra – finále: Viktória HRUNČÁKOVÁ, Anna Danilinová (SR/Kaz.-2) – Marie Bouzková, Bethanie Mattek-Sandsová (ČR/USA-1) 6:3, (5)6:7, 10:8.

Zdroj: ts, TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

6 + 12 =