Home Správy Čepelová v Ríme nepotvrdila rolu turnajovej trojky a končí v úvode

Čepelová v Ríme nepotvrdila rolu turnajovej trojky a končí v úvode

RÍM – Tretia nasadená Jana Čepelová (136. v hodnotení WTA) prehrala v 1. kole turnaja ITF v Ríme (60 000 USD +H, antuka vonku) s Taliankou Anastasiou Grymalskou (228. v hodnotení WTA) 6:7 (5), 3:6.

Čepelová šla v 1. sete do brejku na 3:2 aj 4:3. V oboch prípadoch o výhodu okamžite prišla. Grymalská mala na riterne setbal za stavu 5:4, no Slovenka ho odvrátila a vyrovnala. O víťazke nakoniec rozhodoval tajbrejk. V ňom Talianka vyhrala pomerom 7:5, keď premenila 2. setbal.

Na úvod druhého dejstva sa ujala Grymalská po brejku vedenia 1:0. Čepelová kontrovala ribrejkom, vzápätí jej však Talianka opäť vzala servis. Slovenka sa už tentokrát vrátiť nedokázala. Keď servovala za stavu 3:5 na udržanie sa v zápase, pustila súperku ku dvom mečbalom. Tá premenila hneď prvý.