Home Správy Čepelová v kvalifikácii v Indian Wells suverénna, Kučová neuspela

Čepelová v kvalifikácii v Indian Wells suverénna, Kučová neuspela

INDIAN WELLS – Jana Čepelová zvládla 1. kolo kvalifikácie WTA Premier Mandatory turnaja v americkom Indian Wells (8 648 508 USD, tvrdý povrch vonku). Kristíne Kučovej sa nedarilo.

Trinásta nasadená Jana Čepelová zdolala domácu voľnú kartu Louisu Chiricovú 6:0, 6:3. Nadviazala na výkony z posledných týždňov založené na dobrom podaní. V prvom sete nečelila žiadnemu brejkbalu. Druhé dejstvo bolo do stavu 3:3 vyrovnané. Na príjme mala viac z hry Američanka, ale Janka rozhodla výborne načasovaným brejkom na 5:3. V zápase premenila 4 z 5 možností na zisk súperkinho servisu, tá zahodila všetkých 5 brejkbalov.

O hlavnú súťaž si to vo forme hrajúca Slovenka rozdá s desiatkou žrebu Tuan Jing-jing. Číňanka zdolala v 1. kole Kristínu Kučovú 6:4, 6:3. V úvodnom dejstve prehrávala bratislavská rodáčka po pomalom štarte 0:3 s dvoma brejkmi. V koncovke vyrovnala na 4:4, no posledné slovo mala favoritka. V druhom sete sa hralo do stavu 3:2 pre Kiku bez brejku. Následne nevyužila naša tenistka na príjme dve šance ísť do trháku, čo ju negatívne poznačilo a nezískala už žiadnu hru.