Home Správy Čepelová vyhrala skoro stratený zápas – uspela v norimberskej kvalifikácii

Čepelová vyhrala skoro stratený zápas – uspela v norimberskej kvalifikácii

NORIMBERG – Jana Čepelová vyhrala vo finále kvalifikácie turnaja WTA International v Norimbergu (250 000 USD, antuka vonku) nad Nemkou Katharinou Gerlachovou po setoch 3:6, 6:4, 6:4.

V úvode zápasu si hráčky vymenili servisy. O svoje podanie však potom viac musela bojovať Gerlachová. Až vo dvoch gemoch „hasila“ brejkbalové šance súperky. Nakoniec to však bola Čepelová, ktorá ponúkla jednu takúto šancu a po nej aj kapitulovala. Nemka tak viedla 5:3 a bez problémov doservovala prvý set.

Do druhého dejstva lepšie vkročila Gerlachová, ktorá získala brejk na 1:0. Čepelová sa však vrátila na 2:2 a neskôr sa ujala vedenia 4:2, ale Nemka reagovala ribrejkom. Slovenka predviedla vynikajúci záver setu, keď čistou hrou na servise šla do vedenia 5:4. Potom rovnako bez straty fiftínu prelomila podanie súperky a vynútila si tretí set.

V ňom mala Gerlachová už náskok 4:1, Čepelová na to reagovala ribrejkom. Jej súperka však mala brejkbaly a mohla sa tak vrátiť do vedenia o dva brejky, naša tenistka však tieto šance zmarila a znížila na 3:4. Následne sa jej podaril brejk, a tak vyrovnala na 4:4. Servisom potvrdila obrat a viedla 5:4. Pri podaní Gerlachovej sa potom dostala k mečbalu, ktorý využila.