Home Správy Čepelová nedotiahla dobre rozohratý zápas 1. kola wimbledonskej kvalifikácie

Čepelová nedotiahla dobre rozohratý zápas 1. kola wimbledonskej kvalifikácie

LONDÝN – Sedemnásta nasadená Jana Čepelová prehrala v 1. kole kvalifikácie grandslamového Wimbledonu (34 000 000 GBP, tráva vonku) s Lizette Cabrerovou z Austrálie po setoch 6:2, 4:6, 4:6.

V úvodnom sete zvládala naša tenistka kľúčové momenty výrazne lepšie. Brejk na 2:1 síce nepotvrdila, ale vzápätí uspela opäť na príjme a po dvoch dlhých gemoch zvýšila na 5:2. Po zmene strán premenila pri vlastnom podaní hneď prvý setbal.

Druhé dejstvo prinieslo premiérový brejk až za stavu 3:3. Janka sa ním priblížila k postupu, no paradoxne ju to pribrzdilo. V závere dominovala Austrálčanka, ktorá získala tri hry za sebou.

V rozhodujúcom sete udrela na riterne ako prvá rodáčka z Townsvillu, keď zvyšovala na 4:2. Následne si udržala servis, hoci čelila brejkbalu. Nasadená Slovenka dokázala v koncovke znížiť na rozdiel jedného gemu. Pri vlastnom podaní mohla vyrovnať, ale súperka sa blysla čistou hrou na príjme.

• Čepelová spravila 9 dvojchýb
  • v hlavnej súťaži Wimbledonu bude absentovať po sérii 6 účastí

Na základe rebríčkového postavenie budú štartovať v hlavnej súťaži Wimbledonu Magdaléna Rybáriková, Dominika Cibulková, Viktória Kužmová a Anna Karolína Schmiedlová.