Foto: TASR

Čepelová, Kučová a Šramková spoznali súperky v kvalifikácii Australian Open

MELBOURNE – Jana Čepelová, Kristína Kučová a Rebecca Šramková budú bojovať v najbližších dňoch v trojkolovej kvalifikácii grandslamového Australian Open.

Jana Čepelová (162.) začne súbojom proti 27. nasadenej Japonke Kurumi Narovej (137.). Ak v otvorenom zápase uspeje, vyzve Paraguajčanku Verónicu Cepedeovú Roygovú alebo Američanku Danielle Laovú. Poslednou súperkou na ceste do hlavnej súťaže by mala byť podľa papierových predpokladov sedmička žrebu Patricia Maria Tigová z Rumunska.

Rebecca Šramková (170.) bude čeliť v úvodnom kole 21. nasadenej domácej Maddison Inglisovej (130.). Víťazku preverí v 2. kole slávna Kanaďanka Eugenie Bouchardová alebo čínska tenistka Jou Siao-ti. V prípade postupu do eliminačného finále by mala čeliť Rebecca deviatke „pavúka“ Ysaline Bonaventurovej z Belgicka.

Poslednou do partie je Kristína Kučová (171.). Najskúsenejšiu zo slovenského tria čaká v 1. kole 32. nasadená Rakúšanka Barbara Haasová (143.). V prípade úspešného vstupu do turnaja bude Kika následne čeliť Španielke Eve Guerrerovej Álvarezovej alebo Lesley Pattinamovej Kerkhovovej z Holandska. Poslednou prekážkou by mala byť 13. nasadená Belgičanka Greet Minnenová.Kompletný žreb kvalifikácie nájdete TU.

About Michal Pokrivka

Check Also

Bob Bryan, Mike Bryan

Legendárny Mike Bryan miluje Slovensko: Uvažujem o zmene občianstva! Možno raz bude môj syn hrať za Slovensko v Davis Cupe

Legenda štvorhry Američan Mike Bryan miluje Slovensko a netají, že uvažuje o zmene občianstva. Možno …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

ten + three =