Home Správy Čepelová konečne dohrala 1. kolo ITF turnaja v Istanbule

Čepelová konečne dohrala 1. kolo ITF turnaja v Istanbule

ISTANBUL – Jana Čepelová zvíťazila v 1. kole turnaja ITF World Tennis Tour v tureckom Istanbule (60 000 USD, tvrdý povrch vonku) nad treťou nasadenou Sabinou Šaripovovou z Uzbekistanu v troch setoch 6:0, 4:6, 6:4.

V úvodnom dejstve nedala Janka rodáčke z Taškentu žiadnu šancu. Za 21 minút jej uštedrila „kanára“, pričom nestratila v žiadnom geme viac ako dva fiftíny. Celkový pomer získaných bodov bol 24:9.

Druhý set mal dlho podobný priebeh ako prvý, no hráčky si vymenili úlohy. Hoci boli jednotlivé gemy vyrovnanejšie, do stavu 5:0 bodovala len Šaripovová. Košická rodáčka sa pri hrozivom manku nevzdala, znížila na 4:5, ale Uzbečka si následne čistou hrou pri vlastnom podaní vynútila tretie dejstvo.

To sa začalo sériou štyroch brejkov. Naša tenistka si ako prvá udržala servis, ujala sa vedenia 3:2, keď bol duel pre dážď prerušený. K dohrávke sa dostali hráčky až po vyše 48 hodinách! Lepšie ju zvládla Slovenka. Po brejku na 5:3 síce zápas nedoservovala, no o chvíľu si všetko vynahradila na riterne.

• zápas sa začal v utorok poobede, odvtedy sa pre dážď nehralo
  • Čepelová si vypracovala 20 brejkbalov
  • Šaripovová sa dopustila 12 dvojchýb

v 2. kole narazí zverenkyňa Martina Zathureckého na Bulharku Izabellu Šinikovovú alebo bieloruskú kvalifikantku Ilonu Kremenovú.