Home Najdôležitejšie Carlos Alcaraz: Nadal je môj vzor. Ale svoju hru prirovnal k inej hviezde

Carlos Alcaraz: Nadal je môj vzor. Ale svoju hru prirovnal k inej hviezde

by Jaroslav Šípkar
Carlos Alcaraz

Vychádzajúca hviezda svetového tenisu Carlos Alcaraz priznal, že Rafael Nadal je jeho vzorom. No jedným dychom prirovnal svoju hru k inej hviezde.


Carlos Alcaraz si ukradol na Next Gen ATP Finals šou pre seba. Rune, Nakashima, Cerundolo a Baez sa stali jeho skalpmi na ceste do finále. Pritom stratil len jediný set. Stal sa najmladším hráčom od čias Rafaela Nadala (2004), ktorý vyhral v jednej sezóne tridsať zápasov.

Alcaraz: Nadal je môj vzor, no hrou pripomínam skôr Federera

18-ročný rodák z Murcie, ktorému sa predpovedá pozícia budúcej svetovej jednotky, v rozhovore pre Sky Sports priznal, že krajan Nadal je jeho vzorom, no svoj tenis prirovnal k inému velikánovi svetového tenisu.

„Začal som hrať keď som mal štyri a sledoval som tých najlepších od skorého veku. Rafu, Novaka Djokoviča a Rogera Federera. Keď som začínal hrať, vždy som sledoval ich zápasy. Vždy bol mojím idolom Rafa. Počas celých tých rokov som ho veľmi sledoval. Ako som vyrástol, v zmysle herného štýlu, vyzerám trošku viac ako Federer,” vyhlásil Alcaraz.

Víťaz antukového turnaja v Umagu, štvrťfinalista grandslamového US Open a semifinalista z turnajov v Marbelle, Winston Saleme a Viedni má šancu na ďalší obrovský úspech. Vo finále v Miláne nastúpi proti Sebastianovi Kordovi.Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

eight + 2 =