Home Najdôležitejšie Čaká nás tenisový sviatok: Kapitán Tóth verí, že Slováci nie sú bez šance ani proti Tsitsipasovi

Čaká nás tenisový sviatok: Kapitán Tóth verí, že Slováci nie sú bez šance ani proti Tsitsipasovi

by Majo Malinovský
Tibor Tóth, Slovensko, Kapitán, Davis Cup

BRATISLAVA – Pätica slovenských tenistov Alex Molčan, Lukáš Klein, Norbert Gombos, Igor Zelenay, Lukáš Pokorný figuruje v nominácii na zápas 1. svetovej skupiny Davisovho pohára v Grécku. Lídrom domáceho tímu v Aténach bude 16.-17. septembra Stefanos Tsitsipas, siedmy hráč svetového rebríčka ATP.


Okrem finalistu tohtoročného Australian Open by sa v gréckom výbere mali predstaviť Stefanos Sakellaridis, Alexandros Skorilas, Michail Pervolarakis a Petros Tsitsipas. Hrať sa bude na harde vonku na štadióne Panathenaic. Víťaz duelu si zabezpečí účasť v budúcoročnej kvalifikácii o postup na finálový turnaj 2024. Úvodné sobotňajšie dvojhry odštartujú o 10.00 SELČ. V nedeľu sa začne hrať v rovnakom čase, na programe sú štvorhra a záverečné single.

Tibor Tóth, Miloš Mečíř, Slovensko, Kapitán, Davis Cup
Tibor Tóth a Miloš Mečíř (Foto: TASR – Jaroslav Novák)

Molčan s črevnou virózou

Kapitán slovenského tímu Tibor Tóth verí, že všetci nominovaní hráči budú zdravotne fit. “Alex Molčan má ľahšiu črevnú virózu, no nemalo by to byť nič vážne a tento týždeň by sa mal pripravovať na harde. Ďalší hráči sú na turnaji v Istanbule. V sobotu odletia priamo do Atén a v nedeľu začneme so spoločnou prípravou v dejisku zápasu,” uviedol.

Podľa šéfa slovenskej lavičky pôjdu jeho zverenci do každého zápasu s cieľom zvíťaziť. “Bolo by skvelé, keby sa niektorému z chalanov podarilo prekvapiť a zabodovať aj vo dvojhre proti Stefanosovi Tsitsipasovi. Je to veľmi kvalitný hráč, no momentálne nemá až takú formu, čo sa ukázalo aj na US Open, kde vypadol s kvalifikantom. Dokáže vyvinúť silný tlak z forhendu, ak však nie je vo svojej koži, vie vyprodukovať veľa nevynútených chýb,” zdôraznil Tóth, ktorý priznal, že ani slovenskí tenisti nie sú v ideálnej forme:

“Výsledky slovenskej mužskej zložky v tejto sezóne nie sú najlepšie. Alexa trápili zranenia, no v uplynulých dvoch mesiacoch to bolo z jeho strany lepšie a na US Open odohral veľmi dobrý zápas s Grigorom Dimitrovom. Aj keď nevyužil vedenie 2:0 na sety a tri mečbaly, pôsobil na dvorci uvoľnenejšie a predvádzal lepší tenis ako počas antukovej časti sezóny. Noro Gombos aj vinou choroby klesol v rebríčku, no má daviscupové skúsenosti a vždy vydá zo seba všetko. Jazýčkom na váhach môže byť štvorhra, bratia Tsitsipasovci majú svoju kvalitu a získať tento bod nebude jednoduché.”

Tibor Tóth, Slovensko, Kapitán, Davis Cup
Slovenský kapitán Tibor Tóth (Foto: TASR – Jaroslav Novák)

Tenisový sviatok pre Slovensko

Tóth i hráči sa tešia na tenisový sviatok: “V poslednom domácom zápase vytvorili Gréci divácky rekord v návštevnosti a aj teraz bude vypredané. Nastúpiť v antickej aréne, ktorá bola v minulosti dejiskom olympijských hier, bude určite veľký zážitok. Čakám veľmi búrlivé prostredie, dúfam však, že diváci budú rovnako ako vo februárovom dueli v Holandsku féroví.”

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

one × four =