Home Najdôležitejšie Čaká nás náročný súboj s Talianskom: Lipták nominoval kvarteto hráčok

Čaká nás náročný súboj s Talianskom: Lipták nominoval kvarteto hráčok

by Majo Malinovský
Matej Lipták

BRATISLAVA – Kvarteto slovenských tenistiek Anna Karolína Schmiedlová, Viktória Kužmová, Tereza Mihalíková a Renáta Jamrichová figuruje v nominácii na kvalifikačné stretnutie Pohára Billie-Jean Kingovej proti Taliansku v Bratislave.


Hrať sa bude 14.-15. apríla na tvrdom povrchu GreenSet v NTC. Postup na finálový turnaj si zaistia víťazi deviatich kvalifikačných duelov.

Obhajkyne titulu Švajčiarky a vlaňajšie finalistky Austrálčanky majú účasť zabezpečenú automaticky. Dvanáste miesto bude patriť hostiteľskej krajine finálového turnaja 2023, pokiaľ sa ešte nekvalifikovala. V opačnom prípade voľnú kartu udelia tímu, ktorý sa priamo nekvalifikoval.

Líderkou talianskeho družstva by mala byť svetová dvadsaťšestka Martina Trevisanová, v elitnej stovke sú okrem nej ešte Camila Giorgiová, Elisabetta Cocciarettová, Jasmine Paoliniová i Lucia Bronzettiová. Oficiálna nominácia by mala byť známa v piatok 17. marca.S Taliankami majú Slovenky priaznivú bilanciu 2:0. Vo februári 2017 ich zdolali 3:2 na antuke vo Forli. V novembri 2002 nad nimi zvíťazil na finálovom turnaji v Maspalomase a po triumfe nad domácim Španielskom napokon získali cennú trofej. Slovenský tím sa pokúsi tretíkrát za sebou postúpiť na finálový turnaj, vlani v Glasgowe i predvlani v Prahe mu tesne ušiel postup do semifinále.

Matej Lipták, Renáta Jamrichová
Matej Lipták a Renáta Jamrichová (Foto: TASR – Pavol Zachar)

Šancu má Šramková aj Zelníčková

Slovenský kapitán Matej Lipták sa zatiaľ rozhodol nominovať štyri hráčky. “Budem ešte sledovať štyri-päť adeptiek na piate miesto v tíme. Oficiálnu prípravu chceme začať v sobotu 8. apríla. Bol som si pozrieť dva turnaje ITF v Trnave, kde som videl v akcii všetky naše hráčky, ktoré tam štartovali. Mám prehľad o ich forme, čo je super. Šancu byť v nominácii majú Rebecca Šramková i Radka Zelníčková, ktorá sa v Trnave prezentovala vo veľmi dobrom svetle. V sobotu sa chystám na turnaj WTA v Miami. Chcel by som si pozrieť talianske hráčky, ktoré by mali hrať v hlavnej súťaži i Kajku Schmiedlovú.”Lipták verí, že môžeme favorita prekvapiť

Podľa šéfa slovenskej lavičky môžu jeho zverenky prekvapiť. “Rebríčkovo nie sme favoritmi, ale tímové zápasy sú niečo iné ako turnajové. Rozhodujú iné faktory, vieme sa na súperky pripraviť a motivovať naše hráčky k tomu, aby sa vyburcovali k maximálnym výkonom. Súper má veľký výber, ich kapitánka Tathiana Garbinová to môže mixovať. Taliansko je jedna z najsilnejších tenisových krajín, no verím, že je v našich silách zvíťaziť a postúpiť na finálový turnaj. Fanúšikovia môžu urobiť veľa. Dúfam, že prídu našim babám pomôcť v čo najväčšom počte a vytvoria výbornú atmosféru.”

Renáta Jamrichová
Renáta Jamrichová (Foto: TASR – Pavol Zachar)

Jamrichová prvýkrát okúsila atmosféru prestížnej tímovej súťaže vlani v Glasgowe. “Je to super príležitosť. Budem mať opäť šancu trénovať s babami a byť s nimi v tíme. Nastúpime doma, takže bude to pre mňa niečo nové a špeciálne. Dúfam, že si zahrám aj v nejakom zápase. Som rada, že nastúpime na harde, tvrdý povrch v NTC mi vyhovuje,” uviedla tohtoročná víťazka juniorskej štvorhry na grandslamovom Australian Open.   

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

15 + 3 =