Petra Kvitová, Miami, Trofej
Petra Kvitová s víťaznou trofejou v Miami (Foto: TASR/AP - Wilfredo Lee)

Bývalú ruskú svetovú dvojku vytočili slová Kvitovej: Česko je proti ruskému ľudu!

MOSKVA – Bývalá ruská svetová dvojka a štvornásobná grandslamová šampiónka Svetlana Kuznecovová už síce tenisové dianie sleduje len z pozície diváčky, ale nedávne slová českej hviezdy Petry Kvitovej ju poriadne rozhnevali.


Dnes už 37-ročná víťazka US Open a Roland Garros, ktorá ukončila súťažnú kariéru zhruba pred tromi rokmi, regovala na slová nečakanej šampiónky Miami Open, ktorá ešte pred finále jasne potvrdila svoje stanovisko voči tenistom z Ruska a Bieloruska.

Kvitová ich na OH nechce vidieť

“Podľa môjho názoru by nemali štartovať ani na olympiáde. V tomto som skôr na ukrajinskej strane. Cítim to tak, že olympijské hry sú tu preto, že nechceme na svete vojnu. Takže to mi robí starosť. A naozaj som ocenila, keď ich Wimbledon vlani nepozval,” uviedla rezolútne dvojnásobná wimbledonská šampiónka z Česka.“Môj postoj je samozrejme stále jasný, som proti vojne a viac mi záleží na ľuďoch a hráčoch z Ukrajiny,” reagovala Kvitová na názor Medzinárodného olympijského výboru, ktorý odporučil účasť ruských a bieloruských športovcov na olympijských hrách, čo vyvolalo u mnohých búrku nevôle.

Česko je proti ruskému ľudu

“Je úplne jasné, že Česko je proti ruskému ľudu. Funguje tu propaganda a rusofóbia. Ja som ale presvedčená o tom, že by športovci nemali byť do týchto vecí zaťahovaní. Oni predsa len hrajú tenis,” obhajovala svoju rodnú vlasť bývalá ruská tenisová hviezda.“Chápem, ak politici hrajú tenis, ale ATP a WTA sa snažia držať tento šport ďaleko od politiky,” pokračovala. “A ak už načneme túto tému, tak si povedzme o všetkých vojnách, ktoré sa odohrávali takmer celé moderné obdobie v rôznych krajinách a o ich dôsledkoch pre šport,” dodala.

“Tenisti ani nerozumejú politike – nerozumiem a nechápem prečo ich s tým spájať?” uzavrela pálčivú a ostro diskutovanú tému Kuznecovová.

Svetlana Kuznecovová
Svetlana Kuznecovová (Foto: TASR/AP – Dmitri Lovetsky)

Proti vojne sa z Rusov už viacerí tenisti a tenistky z okruhu jasne vymedzili ako napríklad Andrej Rjubľov či Darja Kasatkinová, ktorá uvažuje aj o zmene občianstva.

Zdroj: ts

About Majo Malinovský

Check Also

Lukáš Klein

Slováci v akcii: Pondelok 2. októbra

BRATISLAVA – Dnes bude v akcii 15 slovenských zástupcov. Pokorný aj Klein v Alicante Na …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

3 + fifteen =