Home Najdôležitejšie Bývalá svetová šestka naznačuje blížiaci sa koniec kariéry

Bývalá svetová šestka naznačuje blížiaci sa koniec kariéry

by Jaroslav Šípkar
Gael Monfils, Roland Garros 2023

Francúzsky tenista Gael Monfils, ktorý bol svojho času svetovou šestkou, naznačuje blížiaci sa koniec svojej kariéry.


Francúz Gael Monfils patril svojho času k najväčším miláčikom tenisového publika po celom svete. Mohla za to jeho hra a šoumenské prvky, ktoré do nej vkladal. Najvyššie bol na pozícii svetovej šestky. Aktuálne figuruje až na 276. pozícii v rebríčku ATP a naznačil blížiaci sa koniec svojej kariéry.

“Doma bolo neuveriteľne dobre. A úprimne povedané, je to ťažké, pretože to bolo príliš dobré. Toto je ďalšia kapitola a už je blízko,” hovoril Monfils na tlačovej konferencii počas turnaja v Toronte, v ktorom na úvod porazil Eubanksa po trojsetovom boji.

“Môj tím, moja manželka, všetci chcú, aby som pokračoval v hre. Ale ak mám byť úprimný, keď trávim čas doma s dcérou chápem, že už je všetkému koniec. Úprimne povedané, je to všetko. Robím to už dvadsať rokov, takže pre mňa je to koniec,” hovoril 36-ročný Francúz.

Jeho manželkou je Ukrajinka Jelina Svitolinová, spoločne majú dcéru Skye. Bývalá svetová trojka je aktuálne 26. hráčkou sveta. Po materskej sa vrátila vo výbornej forme a na grandslamovom Wimbledone si zahrala v semifinále.

“Moja žena je ešte mladá. Súťažiť môže ešte mnoho rokov. Povedal som jej, že teraz som v úplne inom štádiu. Milujem tenis a motivuje ma trénovať a potom niekam ísť. Ale byť doma je tiež skvelé,” hovoril francúzsky tenista.

Jeho kariéru poznačili početné zranenia a aj preto vypadol z elitnej dvestovky svetového rebríčka. Návrat nahor je extrémne náročný a samotný Monfils si uvedomuje, že už tento boj asi nechce podstupovať.

“Ako som povedal minulý rok, predtým to bolo trochu iné. Bol som 15. hráčom na svete. Nemusel som hrať toľko turnajov, len aby som si udržal hodnotenie. Teraz, ak sa chcem vrátiť, musím hrať každý týždeň,” uvedomuje si Gael Monfils neľahkú situáciu.

“Či to chcem urobiť? Nie som si istý, ale uvidíme. Čas ukáže, ale doma je to dobré,” dodal.

Môžeme predpokladať, že Monfils by si ešte chcel zahrať na budúcoročných olympijských hrách na domácej pôde v Paríži.Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

nine − four =