Home Audio/video Bývalá svetová jednotka tri roky po konci kariéry šokuje: Je čas vrátiť sa späť

Bývalá svetová jednotka tri roky po konci kariéry šokuje: Je čas vrátiť sa späť

by Majo Malinovský

BERLÍN – Bývalá svetová jednotka rebríčka WTA Caroline Wozniacka sa po trojročnej prestávke vráti k tenisu.


Tridsaťdvaročná Dánka vo štvrtok oznámila, že plánuje štartovať na tohtoročnom US Open. Jej cieľom je účasť na budúcoročných OH v Paríži.

Ohlásený návrat po trojročnej pauze

“Počas týchto troch rokov mimo hry som si musela vynahradiť čas s mojou rodinou. Stala som sa matkou a teraz mám dve krásne deti, za ktoré som veľmi vďačná. Stále však mám svoje ciele, ktoré chcem dosiahnuť. Chcem ukázať svojim deťom, že si môžete plniť sny bez ohľadu na vek. Ako rodina sme sa rozhodli, že je čas vrátiť sa späť a už sa neviem dočkať,” citovala agentúra DPA z príspevku dánskej tenistky na Twitteri.Cieľom OH v Paríži

V článku pre časopis Vogue Wozniacka uviedla, že začne na turnaji Canadian Open v auguste a následne zamieri do New Yorku, kde je na pláne záverečný grandslam sezóny (28. augusta až 10. septembra). “Cieľom sú určite aj OH v Paríži,” povedala Wozniacka, ktorá sa s kurtmi rozlúčila po Australian Open v roku 2020.

Wozniacka skončila s profesionálnou kariérou pre reumatoidnú artritídu, ktorú jej diagnostikovali v roku 2018. Bývalá líderka ženského rebríčka WTA uviedla, že jej ochorenie ustúpilo do remisie. Nedokáže však povedať, ako dlho bude môcť hrať na najvyššej úrovni: “Viem, že o päť rokov, keď budú deti v škole, už bude neskoro.”

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

9 + 15 =