Home Najdôležitejšie Bývalá svetová jednotka: Tenis je nudný, Federer ma nebavil, ale potom prišiel Kyrgios…

Bývalá svetová jednotka: Tenis je nudný, Federer ma nebavil, ale potom prišiel Kyrgios…

by Jaroslav Šípkar
Nick Kyrgios, Raketa

Bývalá svetová jednotka Marcelo Rios: Tenis je podľa neho nudný, hra Rogera Federera ho nebavila, no potom prišiel Nick Kyrgios…


Chilan Marcelo Rios bol svojho času svetovou jednotkou. Bol známy na kurte pre svoje výstupy. Možno aj preto sa rád pozerá na Nicka Kyrgiosa a Fabia Fogniniho. Tenis považuje za nudný šport a hra Rogera Federera ho nebavila. Prezradil to v rozhovore pre Clay.

„Federer pre mňa nie je hráč, ktorého keď uvidíte, poviete si: Aké zábavné. Páčil sa mi spôsob jeho hry, pretože hral s neuveriteľnou ľahkosťou, bol veľmi inteligentný na kurte a veľmi dobré,” hovoril Marcelo Rios o švajčiarskom fenoménovi.

„Ale nie je to Kyrgios, Fognini, keď ich vidíte a očakávate, že urobia rozruch, zanechajú neporiadok. To je zábavnejšie. Tenis mal vždy obmedzenia. Nadávate, dostanete pokutu. Hodíte raketu, dostanete ďalšiu pokutu. Na tlačových konferenciách nemôžete o nikom hovoriť zlé veci. Wimbledon vás núti obliekať sa do bieleho, takže vyzeráte ako neviem čo. Tenis je nuda, je to ako pozerať sa na kriket,” pokračoval bývalý hviezdny chilský tenista.

„Potom príde Kyrgios a urobí revolúciu vo všetkom. Vypredáva štadióny, je to spektakulárne. Moja osobnosť bola tiež trochu zlá. Vzbudzoval som veľkú pozornosť hádzaním rakiet, alebo nadávkami otravným divákom. Ľudia sa zabávali,” porovnal sa Rios ku Kyrgiosovi a jeho správaniu na kurtoch.Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

twelve + twenty =