Home Najdôležitejšie Budúcnosť slovenského tenisu: Chlapci na šampionáte vybojovali zlato, cenný kov získali aj mladé reprezentantky

Budúcnosť slovenského tenisu: Chlapci na šampionáte vybojovali zlato, cenný kov získali aj mladé reprezentantky

by Majo Malinovský

SUNDERLAND – Mladí slovenskí tenisti získali zlaté medaily na zimných majstrovstvách Európy tímov do 12 rokov v Sunderlande.

Družstvo v zložení Martin Adamča, Matteo Sanson, Ľuboš Húsenica zvíťazilo vo finále nad rovesníkmi z Rakúska 2:1. Zo zisku cenného kovu sa tešia aj mladé slovenské reprezentantky, ktoré si odniesli z Veľkej Británie bronz.

Slovákov dostal vo finále do vedenia Matteo Sanson, ktorý zdolal Lionela Friessnegga hladko 6:2, 6:1. Na druhú dvojhru nastúpil Martin Adamča, v súboji tímových jednotiek prehral s Lucom Sagederom 5:7, 5:7. O titule majstra Európy tak rozhodla až záverečná štvorhra, v nej Adamča so Sansonom vyhrali nad párom Leitner, Sageder 6:3, 6:2.Slovenky v zložení Alexandra Janošková, Simona Nováková, Ella Bartáková zvíťazili v súboji o tretie miesto nad rovesníčkami z Estónska 2:1. Rozhodujúci bod získali v debli Janošková s Novákovou. Informoval o tom Slovenský tenisový zväz (STZ) na svojej oficiálnej webstránke.

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

14 − 11 =