Home Najdôležitejšie Buď na 100 %, alebo vôbec! Toni Nadal o zranení Rafu: Obmedzuje ho to len pri jednej dôležitej veci

Buď na 100 %, alebo vôbec! Toni Nadal o zranení Rafu: Obmedzuje ho to len pri jednej dôležitej veci

by Jaroslav Šípkar
Rafael Nadal

Strýko a bývalý tréner Rafaela Nadala Toni prehovoril o jeho zranení, pre ktoré sa odhlásil z turnaja v Monte Carlo. Obmedzuje ho to len pri jedinej, no veľmi dôležitej veci.

Rafael Nadal má problém s chrbtom. Preto sa rozhodol odhlásiť z turnaja v Monte Carlo, ktorý štartuje 7. apríla. 22-násobný grandslamový šampión má v posledných dvoch sezónach značné problémy so zraneniami. Po takmer ročnej prestávke sa vrátil na súťažné kurty v januári na turnaji v Brisbane. Hladko v dvoch setoch si poradil s Thiemom a Kublerom. Vyzeral byť až v nečakane dobrej forme, vzhľadom na takmer ročný výpadok. No vo štvrťfinále stratil vedenie 1:0 na sety a vypadol s Thompsonom.

Ako sa neskôr ukázalo, Nadal počas trojsetovej bitky bojoval viac ako so súperom so svojím vlastným telom. Utrpel zranenie, ktoré ho vyradilo znovu z hry a pre ktoré vynechal plánované turnaje Masters v Indian Wells a Miami. Sústredil sa na štart obľúbenej antukovej časti sezóny. Ale opäť sa zranil, tentoraz v oblasti chrbta. Jeho strýko a bývalý tréner Toni Nadal priblížil, v čom spočíva problém. “Má fyzické ťažkosti, najmä pri podaní. Inak pri tréningu problémy nemá. Buď zo seba vydáte všetko, alebo je lepšie sa nezúčastniť,” cituje renomovaného trénera EFE.

37-ročný Španiel odohral od januára 2023 doteraz len sedem zápasov.Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

fourteen + 17 =