Home Správy Brna, Glváč a Puškár vypadli v 2. kole kvalifikácie Slovak Open

Brna, Glváč a Puškár vypadli v 2. kole kvalifikácie Slovak Open

BRATISLAVA – Na bratislavskom challengerovom Slovak Open (106 000 EUR +H, tvrdý povrch v hale) bolo na programe 2. kolo kvalifikácie. David Damian Brna, Andrej Glváč ani Samuel Puškár neuspeli.

Ako prvý vybehol na kurt David Damian Brna. Proti najvyššie nasadenému Poliakovi Kamilovi Majchrzakovi (222. v rebríčku ATP) nemal žiadnu šancu. Za 49 minút hry prehral hladko 0:6, 3:6. Spravil 10 dvojchýb.

Nádejnejšie začal Andrej Glváč proti dvojke žrebu Matteovi Violovi (267.) z Talianska. V prvom sete viedol 2:0, neskôr i 3:2, 40:15. Skúsený favorit napriek tomu vyrovnal na 3:3 a v koncovke dominoval. Druhé dejstvo už bolo jasne v jeho réžii.

Najviac vzdoroval favoritovi Samuel Puškár. S českou osmičkou „pavúka“ Janom Mertlom (410.) prehral 4:6, . V úvodnom dejstve rozhodol 35-ročný rodák z Ústí nad Labem brejkom za stavu 2:2. Na začiatku druhej časti nepremenil mladý Slovák dva brejkbaly na 2:0 a v 5. geme opäť prišiel o servis. V koncovke už duel nedokázal zdramatizovať.