Home Zo zákulisia Britský fedcupový tím nastúpi proti Slovensku bez najväčšej opory

Britský fedcupový tím nastúpi proti Slovensku bez najväčšej opory

by Dominika Mikušiaková

BRATISLAVA – Slovenský fedcupový tím čaká 7. a 8. februára kvalifikácia o postup na finálový turnaj Pohára federácie proti tímu Veľkej Británie. Ten pricestuje do Bratislavy bez najväčšej hviezdy.

Britskú jednotku Johannu Kontovú už dlhšiu dobu sužujú problémy s kolenom. V minulom roku pre ne laborovala od US Open. V aktuálnej sezóne sa predstavila na turnaji v Brisbane, kde skončila v úvodnom kole.  Aj napriek zdravotným problémom plánuje 13. žena svetového rebríčka štartovať na Australian Open, britský fedcupový tím však v tejto sezóne neposilní.

„Potrebujem sa starať o svoje telo a robiť rozhodnutia, ktoré nie sú vždy jednoduché. Bolo to náročné, nakoľko Fed Cup bol môjmu srdcu vždy blízky. Nekončím v ňom však natrvalo, ale iba pre túto sezónu, nakoľko ide o olympijský rok,“ uviedla britská jednotka citovaná stanicou BBC.


Podobné články

Pridajte komentár

1 comment

Britskú nomináciu na fedcupový duel v Bratislave vedie Watsonová 27 januára, 2020 - 6:41 pm

[…] informovala internetová stránka televízie BBC, okrem jednotky Johanny Kontovej nepricestuje do Bratislavy ani Katie Boulterová vracajúca sa po zranení. Líderkou výberu […]

Reply

Leave a Comment

thirteen − ten =