Home Najdôležitejšie Bratislava Open: Štvrťfinále nám ponúkne súboj dvoch sestier. Prekvapivá prehra Šramkovej a Polášeka

Bratislava Open: Štvrťfinále nám ponúkne súboj dvoch sestier. Prekvapivá prehra Šramkovej a Polášeka

by Roderik Pastier
Viktória Kužmová TK Slovan Bratislava

BRATISLAVA – V dnešnom štvrťfinále sa môžeme tešiť na zaujímavý súbor sestier Kužmových. Včerajší deň priniesol nečakané prehry Polášeka a Šramkovej.


Slovenská jednotka Viktória Kužmová má radosť z úspešného vstupu do turnaja Bratislava Open. Nasadená trojka zdolala Romanu Čisovskú 6:2, 6:2, ďalšiu súperku však príliš rozoberať nechcela. Vo štvrtkovom štvrťfinále ju totiž čaká jej mladšia sestra Katarína Kužmová.

Nehráme proti sebe o body ani na tréningoch a vôbec si neviem predstaviť, ako to bude zajtra na kurte vyzerať. Som rada, že som zvládla prvý oficiálnejší zápas po pauze zavinenej pandémiou koronavírusom. Myslím, že obe sme hrali dobre,” povedala slovenská ženská jednotka.Staršiu zo sestier Kužmových potešilo, že jej obľúbený grandslamový turnaj US Open by sa mal uskutočniť v pôvodnom termíne, Neprekáža jej ani to, že sa bude hrať bez divákov. „Som nastavená tak, že v auguste pôjdem na US Open. V najbližších dňoch nás oboznámia so všetkými pravidlami, ktoré budeme musieť dodržiavať. V New Yorku sa mi vždy darilo, vo Flushing Meadows som v roku 2015 vyhrala juniorskú štvorhru a vlani sme s Aleksandrou Sasnovičovou postúpili do semifinále ženského debla. Grandslam bez fanúšikov je nezvyčajný, no taká je situácia a každý sa s tým bude musieť vyrovnať. Diváci uvidia dobrý tenis aj v telke,” uviedla pre TASR odchovankyňa košického tenisu.

Prekvapivú prehru včera utrpel Filip Polášek, ktorý prehral s juniorom Minárikom 6:7, 4:6. Bez prekvapenia to nebolo ani v ženskej časti, Rebecca Šramková podľahla 17- ročnej Zelníčkovej 1:2 na sety a v dnešnom štvrťfinálovom zápase si zmeria sily so Schmiedlovou.

Zdroj: TS, TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

20 − twelve =