Home Audio/video Bouchardová si po triumfe rýpla do ukrajinskej súperky aj legendárnej Šarapovovej: Na hraní v Madride proti dopujúcim niečo je

Eugenie Bouchardová

MADRID – V druhom kole na prestížnom podujatí v Madride skončila na rakete Talianky Martiny Trevisanovej, ale rozruch vyvolala ešte po stretnutí prvého kola proti ukrajinskej súperke Dajane Jastremskej.

29-ročná Kanaďanka Eugenie Bouchardová, ktorá sa po zranení vracia späť do starej formy, bez straty setu zvládla v Madride dvojkolovú kvalifikáciu a prebojovala sa do hlavného turnaja prestížneho podujatia.

Rýpla si do Jastremskej aj Šarapovovej

Tu na úvod narazila na ukrajinskú súperku Dajanu Jastremskú, s ktorou síce úvodný set prehrala v tajbrejku, ale ďalšie dva vyhrala hladko 6:2. Po zápase sa ale dočkala búrlivej kritiky potom, čo si na sociálnej sieti rýpla do súperky z Ukrajiny.

“Na hraní v Madride proti dopujúcim niečo je,” napísala bývalá svetová päťka, ktorá narážala aj na legendárnu Rusku Mariu Šarapovovú, ktorá bola tiež potrestaná za dopingový prehrešok a ktorú v roku 2017 v Madride taktiež dokázala poraziť.

Keďže meno Jastremskej bolo nezávislým tribunálom oficiálne očistené a podobne aj Šarapovová si svoj 15-mesačný trest za použitie meldónia odpykala, zosypala sa na Bouchardovej poburujúci tweet vlna kritiky a tak sa odhodlala k jeho zmazaniu.