Home Najdôležitejšie Bojovný výkon Kovalíka na postup do hlavnej súťaže nestačil: Nad jeho sily bol výborné podávajúci Rus Safjullin

Jozef Kovalík

PARÍŽ – Slovenský tenista Jozef Kovalík nepostúpil do hlavnej súťaže na grandslamovom turnaji Roland Garros. Vo finále kvalifikácie prehral ako nasadená pätnástka s Rusom Romanom Safjullinom 1:6, 7:6 (3), 3:6.

Úvod zápasu nasvedčoval, že dominantou zápasu u oboch tenistov by mohol byť servis. V prvých dvoch gemoch sme boli svedkami dvoch hladko udržaný podaní, v tretej hre mal Kovalík prvý brejkbal, ktorý však zostal nevyužitý. Pravdepodobne tento moment sa ukázal v prvom dejstve ako kľúčový, od tohto momentu neuhral slovenský tenista vo zvyšku setu ani gem a po 30 minútach prehrával 0:1.

V druhom sete boli obaja tenisti pozorní na servise, ale opäť bol Safjullin tým hráčom, ktorý prelomil podanie Kovalíka, ale v ôsmej hre “Jojo” kontroval ribrejkom a vyrovnal na 4:4. O osude vyrovnaného setu musela rozhodovať až skrátená hra, v ktorej náš tenista prehrával už 0-3, ale sériou siedmich fiftínov v rade otočil priebeh a začínalo sa od začiatku.

Rozhodujúci set o jedinom brejku

Ruský tenista počas celého duelu výborne servoval, po prvom podaní vyhral takmer 70% loptičiek a kvalitné čísla potvrdil aj v treťom sete, kedy stratil po servise len 5 fiftínov. V štvrtej hre Safjullin brejkol Kovalíka a postúpil do hlavnej súťaže.