Home Najdôležitejšie Bojovníčka Šramková predviedla parádny obrat: Po vyradení favorizovanej desiatky má na dosah hlavný turnaj prestížnej tisícovky

Rebecca Šramková

MADRID – Slovenská tenistka Rebecca Šramková postúpila do finále kvalifikácie dvojhry na turnaji WTA v Madride.

V pondelkovom zápase prešla cez desiatu nasadenú Claru Tausonovú z Dánska, ktorá po prehre v prvom sete (6)6:7 duel skrečovala.

Slovenka pritom v úvodnom sete prehrávala 1:4 aj 2:5, ale dokázala vyrovnať a po štyroch brejkoch na obidvoch stranách set nakoniec dospel do tajbrejku. V tom Šramková opäť prehrávala 2:4 aj 4:6, ale úspešne odvrátila dva setbaly a po hodine hry sa radovala po triumfe 8:6.

Šramková sa po vyradení nasadenej desiatky v kvalifikačnom finále stretne s nsadenou 22. Hailey Baptisteovou z USA.

dvojhra – kvalifikácia – 1. kolo: Rebecca ŠRAMKOVÁ (SR) – Clara Tausonová (Dán.-10) 7:6 (6) – Tausonová skrečovala

Zdroj: TASR, ts