Romana Tabaková je niekdajšia tenistka, bývalá 36. juniorka sveta. Jej kariéru predčasne ukončila borelióza. Vo svojom prvom blogu vám opíše svoje zážitky z úvodného grandslamového turnaja roka.
Australian Open 2008 bol neskutočný zážitok. Ako juniorka som behala hore dole a všetko len fotila. Areál Australian Open je najväčší zo všetkých grandslamových a kým sa dostanete z centrálneho dvorca na tie menšie, trvá to aj 25 min chôdzou. Atmosféra na všetkých kurtoch je úžasná, lebo Austrálčania si povzbudzovanie užívajú a vždy si vyberú favorita, ktorého podporujú až do konca.
Tým, že je v areáli veľké teplo, každý nosí nejaký smiešny klobúk s rôznymi motívmi. AO areál ponúka rôzne aktivity, súťaže aj výborné jedlo, čo znamená, že fanúšik sa cíti dobre po každej stránke. Ako hráč/hráčka z Európy cíti tlak, aby čo najlepšie uhral nakoľko celý ten pobyt vrátane leteniek je veľmi drahý. Preto tá príprava pred Australian Open je vždy o niečo iná ako na iné turnaje. Hlavne kondičná príprava, nakoľko v Austrálii je to teplo neznesiteľné.
Zalán Klempa a tréner Zathurecký boli súčasťou slovenského NTC výjazdu, Zalán bol stále chorý, lebo jedol len bravčové mäso, málo zeleniny a ledva odohral zápasy.
Žreb mi veľmi neprial, prehrala som v 1. kole dvojhry s Pavľučenkovovou a aj 1. kolo štvorhry proti Mladenovičová/Jovanovská. Počas zápasu s Pavľučenkovovou som mala veľkú trému, stále som pozorovala druhé dvorce, na šaty, či sa mi nevyhŕňajú a kým som sa začala koncentrovať, bolo neskoro…
Prvýkrát som sa odfotila aj s Anou Ivanovičovou, ktorú som brala za kráľovnú, pritom mala len 21 rokov a je taký istý človek ako ostatní. Na tréningu Šarapovovej som si všímala nasadenie a podporu od jej otca. Jedného dňa som si išla pre bielizeň a cítila som sa pyšná, keď som videla, že aj Šarapovová má veci nad mojou poličkou.
Keďže som Slovenka, vždy som išla podporiť ostatných Slovákov, napríklad na zápase Lukáša Lacka sme sedeli so Janette Husárovou a pozorne som počúvala ich trefné (smiešne) komentáre. V uličkách pod štadiónom Roda Lavera sme stretli Danielu Hantuchovú a popriala nám veľa šťastia. Začali sme sa smiať, lebo už sme všetci mali po zápasoch – prehrali sme v 1 kole.
Pre veľa mladých tenistov je dostať sa na grandslamový turnaj nepredstaviteľné, či je to juniorský alebo seniorský. Je to ale dosiahnuteľné, netreba sa toho báť, turnaj ako turnaj. Treba tvrdo systematicky pracovať a inšpirovať sa od väčších hráčov – ako trénujú, čo hrali a urobiť si plán. Kde sa strach končí, tam sa život začína. Teším sa na vaše otázky a rada sa s vami podelím o ďalšie tenisové zážitky.
Pridajte komentár