Home Najdôležitejšie Bláznivý, ale úspešný úvod Kučovej v Hobarte: Z jednoznačného duelu obrovské komplikácie a triumf nad 74. hráčkou sveta

Kristína Kučová

HOBART – Slovenská tenistka Kristína Kučová (269.) postúpila na turnaji v austrálskom Hobarte do finále kvalifikácie. V úvodnom kvalifikačnom kole zdolala po trojsetovej bitke 74. hráčku sveta Nemku Korpatschovú výsledkom 6:0, 5:7, 6:1.

Kučová v role outsiderky výborne vstúpila do zápasu, keď už v úvodnom geme prelomila servis nemeckej súperky a v nastolenom trende pokračovala aj v ďalšom priebehu setu. Korpatschová nenachádzala rytmus, nedarilo sa jej na servise ani na returne, čoho výsledkom bol kanár po 24 minútach.

Z vyhraného zápasu obrovská zápletka

Ani úvod druhého dejstva nenasvedčoval, že by sa favoritka mohla postarať o obrat. Kučová získala úvodné štyri hry a na ukazovateli skóre svietil jednoznačný stav 0:6, 0:4. Následne sa ale začali diať divy. Korpatschová znížila na 2:4, ale Slovenka ešte ribrejkom zvyšovala na 2:5. V ôsmom geme mala na servise mečbal, ktorý nevyužila, čo nakoplo jej súperku. Nemka získala päť gemov v rade a podaril sa jej husársky kúsok, keď otočila z 2:5 na 7:5.

Psychicky zdrvená Kučová po prehratom sete? Nie.

Kučová napriek psychicky náročnej prehre druhého setu nezložila zbrane a do rozhodujúceho dejstva vstúpila doslova raketovo. V prvých troch hrách povolila 74. hráčke sveta jediný bod a po ďalšom odvrátenom brejkbale a brejku viedla už 5:0. Znovu však nevyužila mečbaly, tentokrát mala na svojom servise 3 možnosti, ale v maratónsky dlhom siedmom geme premenila v poradí ôsmy mečbal.

V boji o hlavnú súťaž čaká na Kristínu Kučovú belgická súperka Marina Zanevská, ktorá hladko zdolala Nórku Helgo.