Home Zo zákulisia Bertensová sníva o zápase proti Clijstersovej

Bertensová sníva o zápase proti Clijstersovej

by Michal Pokrivka

MELBOURNE – Holanďanka Kiki Bertensová verí, že sa jej po návrate Belgičanky Kim Clijstersovej naskytne príležitosť zahrať si proti nej. Napísala to vo svojom blogu pre webstránku televízie BBC.

„Síce som príliš nesledovala tenis, keď som vyrastala, no je správne povedať, že Kim Clijstersová bola môj idol. Skvelá hráčka, človek a veľká šampiónka. Navyše je z Belgicka, čo je blízko toho, odkiaľ som ja, takže je zrejmé, prečo ju mám rada,“ opísala svetová desiatka svoj vzor.

„Bola som skutočne šťastná, keď oznámila vo veku 36 rokov návrat po vyše siedmich rokoch mimo okruhu. Pre mňa to bolo totálne prekvapenie. Teraz si však myslím, že by bolo skvelé zahrať si jedného dňa proti nej. Neviem, ako by som sa cítila, keby k tomu došlo. Ale, samozrejme, chcela by som ju poraziť,“ prezradila Bertensová svoju túžbu.Holanďanka napísala aj svoj názor na samotný návrat: „Uvidíme, nakoľko bude úspešná. Možno to nebude jednouché. Maria Šarapovová a Viktoria Azarenková sú príklady ďalších grandslamových víťaziek, ktoré sa snažili vrátiť. Nie je to také jednoduché ako kedysi. Myslím si, že je dnešná úroveň veľmi vysoká. Bude to pre Kim ťažké. Netuším, v akej je teraz forme, ale vo svojich najlepších rokoch bola skvelá športovkyňa. Nemôžete ju odpisovať.“

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

9 − 7 =