Home Správy Bertensová je po smutnom víťazstve nad Osakovou v singapurskom semifinále

Bertensová je po smutnom víťazstve nad Osakovou v singapurskom semifinále

SINGAPUR – Holanďanka Kiki Bertensová uspela vo svojom treťom vystúpení v Červenej skupine na MS WTA Tour v Singapure (7 000 000 USD, tvrdý povrch v hale). Japonka Naomi Osaková za stavu 3:6 zo svojho pohľadu vzdala.

Prvá výmena celého stretnutia mala až 17 úderov a predznamenávala kvalitný zápas. Hráčky si do stavu 3:3 držali podania. Osakovú však s pribúdajúcimi minútami čoraz viac sužovalo ľavé stehno, ktoré mala obviazané už od začiatku zápasu. Po brejku Holanďanky na 4:3 si privolala trénera. Keď prehrávala 3:5, vzala si oficiálnu prestávku na ošetrenie. Už pri návrate na kurt však bolo zrejmé, že má problémy s pohybom. Len ťažko servovala, spravila dve dvojchyby a čistou hrou prišla o servis aj o celý prvý set.

Po ňom sa rozhodla tohtoročná víťazka US Open stretnutie vzdať. Keďže je na turnaji dôležitý každý vyhraný set, Bertensovej bol do oficiálnej tabuľky pripísaný dvojsetový triumf.

• Bertensová sa na svojom prvom Turnaji majsteriek prebojovala do semifinále, nadviazala tým na tradíciu od roku 2014, odkedy sa vždy jedna debutantka dostane medzi najlepšie kvarteto
  • vo vzájomnej štatistike upravila s Osakovou na 1:1
  • prvým servisom rozohrala Holanďanka iba 46 % výmen

„Nikdy nie je dobré, ak vyhráte zápas týmto spôsobom. Dúfam, že jej (Naomi Osakovej, pozn. red.) bude čoskoro lepšie. Pokúsim sa ísť ešte ďalej. Zažila som tu už niekoľko náročných zápasov, ale počas voľna sa snažím načerpať sily,“ povedala po zápase Bertensová.

Bertensová sa vďaka víťazstvu dostala na prvé miesto v tabuľke Červenej skupiny a zaistila si postup so štatistikou päť vyhraných setov a tri prehrané (jeden jej bol pripísaný po skreči Japonky). O druhú postupovú miestenku si to v priamom súboji rozdajú Nemka Angelique Kerberová a Američanka Sloane Stephensová.