Home Správy Berrettini ovládol turnaj v Budapešti, vytvorí si nové maximum

Berrettini ovládol turnaj v Budapešti, vytvorí si nové maximum

by Dominika Mikušiaková

BUDAPEŠŤ – Talian Matteo Berrettini zdolal vo finále turnaja kategórie ATP 250 v Budapešti (586 140 EUR, antuka vonku) Filipa Krajinoviča zo Srbska 4:6, 6:3, 6:1.

V prvom sete dlho dominoval na oboch stranách servis. Krajinoovič odvrátil v druhej hre brejkbal a následne sa dlho hralo bez šancí na príjme. Za stavu 4:4 Srb predviedol Srb skvelú hru na riterne a po zmene strán set bez problémov dopodával.

Druhé dejstvo putovalo na konto mladého Taliana. Na víťazstvo mu stačil jeden brejk zo šiestej hry. Za stavu 5:2 nevyužil dva setbaly na príjme, všetko si však vynahradil na servise, keď set dopodával čistou hrou.

Rozhodujúci set bol jasne v réžii talianskeho tenistu. Hneď na úvod prelomil súperovo podanie a v nasledujúcom priebehu dominoval. Jediný gem stratil za stavu 2:0, za stavu 5:1 premenil hneď prvý mečbal na príjme.