Home Správy Benčičová po skvelom obrate triumfovala v Moskve

Benčičová po skvelom obrate triumfovala v Moskve

by Jana Sedláková

MOSKVA – Vo finále turnaja WTA Premier v Moskve zvíťazila Švajčiarka so slovenskými koreňmi Belinda Benčičová po setoch 3:6, 6:1, 6:1 nad Ruskou Anastasiou Pavľučenkovovou.

Pavľučenkovová lepšie vstúpila do duelu, keď sa ujala vedenia 1:0 s brejkom. Benčičová síce mala šancu na rýchly návrat hneď v druhom geme, ale nevyužila ju. Neskôr mohla ísť Ruska do náskoku 5:2, ale ani ona sa šance nechopila. Švajčiarke nevyšiel brejkbal na 4:4 a tak šla za stavu 3:5 servovať na udržanie sa v sete. Súperku pustila do vedenia 40:0 a skúsená rodáčka zo Samary premenila druhý setbal.

Druhý det bol jasne v réžii Švajčiarky. Ruska akoby herne odišla, podobne ako v dueli s Muchovou. Jediný gem uhrala za stavu 0:2 na svojom servise. Benčičová si tak vynútila rozhodujúce dejstvo.

Rovnako suverénna bola Benčičová aj v treťom sete. Jediný gem povolila domácej hráčke, keď servovala za stavu 0:5. Potom už šla podávať na víťazstvo na turnaji a to zvládla bez zaváhania čistou hrou.