Home Najdôležitejšie Becker si zaspomínal na psychologickú fintu, ktorou zastavil Agassiho: Bolo to spontánne, ale teba to naštvalo

Becker si zaspomínal na psychologickú fintu, ktorou zastavil Agassiho: Bolo to spontánne, ale teba to naštvalo

by Majo Malinovský
Boris Becker

BERLÍN – Bývalý nemecký tenista Boris Becker vyjadril uznanie svojmu niekdajšiemu súperovi Andremu Agassimu. V otvorenom liste k blížiacim sa Američanovým 50. narodeninám priznal, že spočiatku ho nebral vážne, no časom si získal jeho rešpekt.

Agassi oslávi v stredu jubileum a Becker si zaspomínal na svoje prvé dojmy z jeho imidžu. “Nebral som ho vážne, tie roztrhané džínsy, náušnica, mal som pocit, že je to póza a psychologický trik. Bol som podozrievavý, lebo som si myslel, že nie si sám sebou,” citovala z Beckerovho odkazu svojmu dávnemu rivalovi agentúra SID. V liste tiež priznal, že na kurtoch nepatril Agassi k jeho obľúbencom, časom však svoj postoj zmenil: “Teraz som naozaj rád, keď ťa stretnem. Bol si jeden z najlepších hráčov v histórii a stále si idol pre milióny ľudí. Mladí tenisti si z teba môžu brať príklad.”Agassi počas kariéry, ktorú uzavrel v roku 2006, získal osem singlových grandslamových titulov, Becker o štyri menej. Nemec si zaspomínal na ich vzájomné semifinále Wimbledonu v roku 1995. Agassi získal prvý set a v druhom mal dva brejky, no napokon prehral. Becker po rokoch prezradil, že na Američana vytiahol psychologickú fintu. “Vyhrával si a to bolo pre mňa trápne. V publiku sedela tvoja vtedajšia manželka Brooke Shieldsová, tak som jej poslal vzdušnú pusu. Bolo to spontánne, ale teba to naštvalo a mne sa podarilo vrátiť do hry,” zaspomínal si Becker.

https://www.youtube.com/watch?v=qpIGl40DUFU

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

seventeen − fifteen =