Home Australian Open Ďalšia senzácia v Melbourne – končí vlaňajší finalista

Ďalšia senzácia v Melbourne – končí vlaňajší finalista

by Jana Sedláková

MELBOURNE – Marin Čilič prehral v osemfinále Australian Open so Španielom Robertom Bautistom Agutom po setoch 7:6(6), 3:6, 2:6, 6:4, 4:6.

Bautista v prvom sete viedol 5:4 s brejkom, vzápätí ho však Čilič o výhodu obral. O víťazovi tak rozhodol tajbrejk. Čilič potreboval päť setbalov, aby sa nakoniec tešil z víťazstva.

O osude druhého setu rozhodol jediný brejk, ktorý v zdĺhavej ôsmej hre získal Bautista Agut a šiel do vedenia 5:3, výhodu si potom postrážil na servise a vyrovnal na 1:1.

V treťom dejstve získal výhodu brejku hneď v úvodnom geme Španiel, neskôr pridal aj druhý brejk na 5:2 a potom už na servise premenil druhý setbal.

V piatom sete mal Bautista Agut v dlhom šiestom geme niekoľko brejkbalov, ktoré však nezužitkoval a tak sa išlo ďalej. Brejk priniesol až samotný záver, keď viedol Chorvát 5:4 a na riterne sa dostal k výhodnej pozícii 40:15 a teda dvom setbalom. Premenil hneď prvý a vynútil si rozhodujúce dejstvo.

V ňom mali po jednej šanci na brejk obaja hráči hneď v úvodných hrách. Nevyužili ich. V deviatej hre Bautista Agut po veľkom boji získal na tretí pokus brejk na 5:4 a šiel tak servovať na víťazstvo. To zvládol bez väčších komplikácií a uzavrel zápas pri prvom mečbale.