Barbora Palcátová
Barbora Palcátová (Foto: Instagram - Barbora Palcátová)

Aj slovenská tenisová kráska ovplyvňovala výsledky: Schytala dištanc aj mastnú pokutu

BRATISLAVA – Zoznam tenistov a tenistiek uznaných vinnými z ovplyvňovania zápasov sa rozrastá každým dňom a teraz prišiel rad aj na slovenskú krv.


Medzinárodná agentúra pre integritu tenisu (ITIA), ktorá je nezávislým orgánom zriadeným Medzinárodnou tenisovou federáciou (ITF), uznala vinnou aj 23-ročnú tenisovú krásku zo Slovenska Barboru Palcátovú a udelila jej zákaz činnosti v odbore športu na tri roky, odpykať si musí minimálne polovicu a druhú polku jej podmienečne odložili.

Porušenie Tenisového protikorupčného programu (TACP), podľa ktorého bola Palcátová uznaná za vinnú, tvrdí, že žiadna osoba nesmie priamo ani nepriamo ovplyvňovať výsledok zápasu, alebo sa o to čo i len pokúšať akýmkoľvek spôsobom.Barbora Palcátová skončila s dištancom a pokutou (Foto: Instagram – ITIA)

Okrem dištancu aj mastná pokuta

Sankcia pre aktuálnu singlovú 1685. a deblovú 1046. znamená, že bude mať zakázané hrať alebo sa zúčastňovať na akýchkoľvek tenisových podujatiach schválených alebo usporadúvaných riadiacimi orgánmi tenisu po dobu pozastavenia, vrátane WTA a ITF.

Okrem trojročného dištancu jej bola uložená pokuta 5 000 dolárov (asi 4 232 eur), z čoho 3 500 dolárov jej odložili, povinne musí zaplatiť 1500 USD. O jej vine rozhodol vyšetrovateľ pre boj s korupciou Ian Mill, priestupku sa mala dopustiť ešte v roku 2017.

Zdroj: ts

About Majo Malinovský

Check Also

Andrej Martin

Slováci v akcii: Streda 5. máj

BRATISLAVA – Dnešný deň sa na súťažných kurtoch predstavila šestica slovenských zástupcov. Andrej Martin prekvapivo …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

sixteen − 7 =