Bernard Tomic
Bernard Tomic (Foto: TASR/AP - Andy Brownbill)

Austrálsky búrlivák opäť šokuje: Riskujem tu svoj život aj napriek tomu, že peniaze nepotrebujem

DOHA – Austrálsky tenista Bernard Tomic opäť nezostal svojej povesti nič dlžný. Hráč, ktorého kariéra zažíva strmý pád od roku 2017, nemal istotu v hlavnej súťaži na domácom Australian Open, a preto musel absolvovať trojkolovú kvalifikáciu. Tú úspešne zvládol a prebojoval sa do hlavného pavúka. Na tlačovej konferencii sa poriadne rozčúlil, keď mu bola adresovaná na prvý pohľad nevinná otázka.


28-ročný Tomic bol vo svetom rebríčku aj na 17. priečke, vyhral štyri tituly na okruhu ATP, bol v štvrťfinále Wimbledonu, ale potom prišiel strmý pád smerom nadol.

V minulých rokoch šokoval svojími vyjadreniami o tom, ako ho tenis nebaví a neznáša ho. Tvrdil, že hrá len kvôli peniaze. Po vypadnutí v kvalifikácii na Australian Open 2018 novinárom povedal: „Počítam svoje peniaze, to je to, čo robím. Počítam svoje milióny.“

Aj napriek týmto kontroverzným prehláseniam hrá tenis naďalej a hneď na úvod novej sezóny sa mu podarilo v Katare zvládnuť kvalifikáciu a postúpiť do hlavnej súťaže februárového grandslamu. Nebol by to však Tomic, keby na seba neupozornil. Na začiatku jeho výbuchu bola pritom nevinná otázka, či po tom všetkom ešte cíti túžbu hrať tenis a je motivovaný.

„Som v Katare, riskujem svoj život tým, že som sem letel, riskujem svoje zdravie! Koronavírus je všade okolo nás, je mnoho nakazených, veľa vecí sa môže pokaziť. Riskujem svoj život, hrám a bojujem,“ povedal nahnevane.„Samozrejme, že som sa chcel kvalifikovať. Na druhú stranu, tenis k môjmu životu nepotrebujem, peňazí mám dosť. Prečo sa ma pýtate takúto otázku? Nepýtajte sa takéto nezmysly,“ penil na novinárov Tomic.

„Píšete o mne samé nepekné veci. Teraz som sa kvalifikoval na grandslam, čo napíšete teraz? Nemyslím si, že ste boli voči mojej osobe v posledných rokoch féroví. Môžete si to otočiť, ako len chcete, ale nezabudnite spomenúť, že som sa kvalifikoval na Australian Open. Ak so mnou nemáte žiaden problém a ste mojimi fanúšikmi, napíšte aj niečo pozitívne,“ dodal.

Zdroj: ts

About Roderik Pastier

Check Also

Amanda Anisimovová

VIDEO Premožiteľka Sereny zmietla z kurtu ďalšiu favoritku, senzačný koniec pre americké duo

WIMBLEDON – Austrálska tenistka Alja Tomljanovičová sa prebojovala do osemfinále dvojhry na grandslamovom turnaji vo …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

seven + three =