Home Zo zákulisia Australian Open prišiel o veľké mená – neprídu dvaja grandslamoví víťazi

Australian Open prišiel o veľké mená – neprídu dvaja grandslamoví víťazi

by Jana Sedláková

MELBOURNE – Grandslamový Australian Open neposilní úradujúca šampiónka US Open Bianca Andreescuová. Nepríde ani niekdajší víťaz newyorského grandslamu Juan Martín del Potro. Tretím, kto v posledných hodinách oznámil odhlásenie, je bývalý člen elitnej desiatky Richard Gasquet. Všetci traja majú na odhlásenie sa podobné dôvody.

Kanaďanka pomocou svojej twitterovej prezentácie oznámila, že zranenie kolena, ktoré utrpela ešte počas Turnaja majsteriek a nakoniec sa preň aj odhlásila, ju naďalej sužuje a nebude môcť prísť hrať do Melbourne.

„Moja rekonvalescencia pokračuje dobre, každým dňom sa cítim lepšie a silnejšie. Avšak po konzultácii s mojím tímom aj po odporúčaniach lekárov je, žiaľ, Australian Open príliš skoro pre môj proces liečby. Bohužiaľ, tento rok tam nebudem môcť hrať,” napísala na Twitter stále iba 19-ročná tenistka.

Kvôli zraneniu kolena sa musel z turnaja odhlásiť aj niekdajší siedmy muž sveta Richard Gasquet. Informácie priniesol s odvolaním sa na príspevky na sociálnych sieťach aj portál firstpost.com.

Zranenia prenasledujú celú kariéru víťaza US Open z roku 2009 Juana Martína del Potra. Ten má aktuálne problémy prakticky ešte od Šanghaja 2018. Taktiež ide o poranenie kolena. Problémy ho sužovali celú sezónu 2019 a Australian Open vynechal aj vlani. Informácie priniesol aj portál essentiallysports.com.

Prvý turnaj hral vlani až v polovici februára v Delray Beach a po turnaji v Queens Clube v júni sa už na dvorcoch neobjavil. Jediný grandslam, ktorý tak v roku 2019 absolvoval, bolo French Open, kde prišiel do štvrtého kola.

Na sociálnej sieti sa objavil zaujímavý výpočet del Potrových absenicií na grandslamoch. Od jeho triumfu na US Open 2009 sa nezúčastnil na 18 zo 41 turnajoch najvyššej kategórie. Iba v rokoch 2011, 2012 a 2018 absolvoval všetky štyri vrcholné podujatia. V sezóne 2018 si tiež zahral druhé finále US Open, ale v ňom podľahol Novakovi Djokovičovi.Australian Open vynechajú aj mená ako Andrea Petkovičová, Kei Nišikori, Lucas Pouille, Mónica Puigová, Viktoria Azarenková a neistý je aj štart Johanny Kontovej.

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

eighteen + eight =