Home Správy ATP Cup – sumár 4. dňa: Gruzínsky beatbox i úder turnaja

ATP Cup – sumár 4. dňa: Gruzínsky beatbox i úder turnaja

by David Pavlik

BRISBANE/PERTH/SYDNEY – V Brisbane, Sydney a Perthe dnes prebehol už štvrtý hrací deň ATP Cupu.

Skupina E (Sydney)

Chorvátsko – Poľsko 2:1

Chorváti v Sydney potvrdili rolu favoritov, víťazstvo sa ale nerodilo ľahko. Ich prvý bod vybojoval Marin Čilič. Proti náhradníkovi za Kamila Majchrzaka, Kacperovi Žukovi, sa ale zapotil a o výhre 7:6(8), 6:4 rozhodoval až v koncovkách oboch setov. Až nečakane jasný bol druhý zápas, v ktorom Hubert Hurkacz potvrdil výbornú formu na začiatku roka. Bornu Čoriča zničil dvakrát 6:2. Podobne jasný bol aj zápas štvorhry, v ktorom deblové majstrovstvo potvrdili Ivan Dodig s Nikolom Mektičom. Hurkacza s Kubotom zdolali 6:2, 6:1.

Rakúsko – Argentína 3:0

Skvelý deň má za sebou výber Rakúska, ktorý odčinil hladkú prehru s Chorvátskom tým najlepším možným spôsobom. O úvodný rakúsky bod sa dnes nečakane postaral Dennis Novak. V súboji dvojok triumfoval napriek katastrofálnemu začiatku nad Guidom Pellom 0:6, 6:4, 6:4. Prvú výhru si v Sydney pripísal aj Dominic Thiem. Diega Schwartzmana zdolal 6:3, 7:6(3). Čerešničkou na torte bol triumf Maracha s Melzerom nad dvojicou Molteni/González 6:1, 6:4.

Skupina B (Perth)

Japonsko – Gruzínsko 2:1

V Perthe si zatiaľ skvele počína výber Japonska. A to aj bez svojej najväčšej hviezdy Keia Nišikoriho. Japonci opäť rozhodli už vo dvojhrách. O prvý bod sa postaral Go Soeda, ktorý zdolal Aleksandreho Metreveliho 4:6, 6:3, 6:2. Príjemným prekvapením sú zatiaľ v Austrálii výkony Jošihita Nišioku. Po hladkej výhre nad Cuevasom si pripísal dvojsetový triumf aj nad nebezpečným Nikolozom Basilašvilim – triumfoval 6:2, 6:3. Štvorhra už bola iba kozmetickou úpravou skóre. Čestný úspech Gruzíncov zariadili Bakši s Tkemaladzem, ktorí zdolali tandem McLachlan/Matsui 6:2, 6:4.

Španielsko – Uruguaj 3:0

V stredu zabojujú proti Japoncom o triumf v perthskej skupine rovnako nezdolaní Španieli. Výhru zariadili už singlisti. Roberto Bautista Agut najprv deklasoval Franca Roncadelliho 6:1, 6:2, podobný výsledok sa zrodil aj v ďalšom dueli. Rafael Nadal v ňom zdolal Pabla Cuevasa 6:2, 6:1. Štvorhra stanovila konečný výsledok na 3:0. Carreňo Busta s Lopézom potvrdili triumfom 6:1, 3:6, 10:3 nad párom Behar/Fumeaux pozíciu jasných favoritov.

Skupina A (Sydney)

Juhoafrická republika – Čile 3:0

Premiérovú výhru na turnaji si pripísali Juhoafričania. Lloyd Harris hrá zatiaľ v Sydney výborne a Nicolasa Jarryho zdolal pomerne jasne dvakrát 6:4. Na jeho triumf nadviazal aj líder tímu Kevin Anderson. V súboji jednotiek zdolala Cristiána Garína hladko 6:0, 6:3. Najvyrovnanejším duelom súboja bol ten deblový. Aj tu triumf slávili Juhoafričania – Klaasen s Roelofsem zdolali Garína s Jarrym 1:6, 6:3, 10:7.

Srbsko – Francúzsko 2:1

V závere programu bola v akcii aj svetová dvojka Novak Djokovič. Slávnejšieho krajana nepotešil Dušan Lajovič. V druhom sete súboja dvojok síce Benoit Paire nevyužil dva mečbaly, Lajoviča ale napokon pretlačil 6:2, 6:7(6), 6:4. Djokovič Srbov rýchlo vrátil späť do hry, Gaela Monfilsa zdolal jasne 6:3, 6:2. Nole bol v akcii aj vo štvorhre, po boku Viktora Troického. V napätom dueli proti páru Roger-Vasselin/Mahut uspeli Srbi po dráme 6:3, 6:7(5), 10:3.

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

11 + 19 =