Home Správy ATP Cup – sumár 3. dňa: Nemci po dráme odvrátili senzáciu

ATP Cup – sumár 3. dňa: Nemci po dráme odvrátili senzáciu

BRISBANE/SYDNEY/PERTH – Prvý ročník ATP Cupu 2020 v Brisbane, Sydney a Perthe pokračoval ďalšími duelmi. Videli sme napríklad aj atraktívny súboj dvoch mladíkov z elitnej desiatky – Stefanosa Tsitsipasa a Alexandra Zvereva.

Skupina F (Brisbane)

Kanada – Austrália 0:3

Kanade nepomohli mladé hviezdy. Austrália v prvom dueli proti Félixovi Augerovi-Aliassimemu poslala bojovať namiesto Nicka Kyrgiosa Johna Millmana. A domáci tenista vyhral 6:4, 6:2. V prvom sete mal pritom Kanaďan náskok 3:1, no potom ho stratil. V druhom sete šiel Millman do brejku na 2:1 a postupne náskok zveľaďoval a dal tak domácemu tímu dôležitý bod.

Kanade nepomohol ani Denis Šapovalov, ktorý podľahol Alexovi de Minaurovi 7:6(6), 4:6, 2:6. Kanaďana pritom môže pritom môže mrzieť náskok 4:2, ktorý si vypracoval v druhom sete a mal tak slušne našliapnuté k triumfu, nakoniec však jeho súper otočil vývoj a vyhral aj tretí set.

Do štvorhy, ktorá už sa hrala za rozhodnutého stavu, išli dvojice Félix Auger-Aliassime a Adil Shamasdin a na druhej strane Chris Guccione a John Peers. Austrálčania potvrdili dominanciu v tomto dueli a vyhrali 3:6, 7:6(3), 10:8.

Nemecko – Grécko 2:1

Grékov môže prehra poriadne mrzieť, hoci jasnými favoritmi boli Nemci. Jan Lennard Struff si najskôr podľa očakávaní poradil s Michailom Pervolarakisom 6:4, 6:1. Potom prišiel súboj hviezd elitnej svetovej desiatky. V ňom až nečakane hladko Stefanos Tsitsipas zdolal Alexandra Zvereva 6:1, 6:4 a vyrovnal tak stav stretnutia na 1:1.

Stefanos Tsitsipas nastúpil do štvorhry práve po boku Michaila Pervolarakisa. Na druhej strane však bol jasne favorizovaný nemecký pár – Kevin Krawietz a Andreas Mies. Prvý set nečakane vyhrali Gréci, v druhom Nemci vyrovnali na 1:1. Prišiel tak rozhodujúci supertajbrejk. V ňom Gréci viedli 5:0, neskôr aj 6:2 a zdalo sa, že by mohli favoritov zaskočiť. Mali postupne šesť mečbalov – za stavov 9:8, 12:11,  14:13 aj 15:14. Ani jeden však nevyužili. Nemci sa potom dostali k jednej možnosti – 16:15. Tú aj využili a vybojovali tak cennú výhru po setoch 3:6, 6:3, 17:15.

Austrália tak vedie skupinu pred Kanadou, Nemeckom a Gréckom.

Skupina D (Perth)

Taliansko – Nórsko 2:1

Druhý duel na úvod priniesol očakávane hladkú výhru favorita – Stefano Travaglia si poradil s Viktorom Durasovicom 6:1, 6:1. V druhom zápase však Nórsko dostalo nádej, keď mierne prekvapivo Casper Ruud zdolal hladko Fabia Fogniniho 6:2, 6:2. Taliani však nakoniec úlohu favorita potvrdili a zvíťazili vo štvorhre. Dvojica Fabio Fognini a Simone Bolelli zdolala Caspera Ruuda Viktorom Durasovicom 6:3, 7:6(3).

Rusko – USA

V dueli Ruska a USA bolo rozhodnuté už po prvých dvoch zápasoch. Karen Chačanov najskôr zdolal Taylora Fritza 3:6, 7:5, 6:1 a potom si favorizovaný Daniil Medvedev poradil s Johnom Isnerom 6:3, 6:1. V tomto súboji bolo zaujímavosťou, že Isner nastrieľal menej es ako Medvedev – iba štyri a jeho ruský súper ich vyprodukoval šesť. Štvorhra tak bola viac menej iba formalitou. Tam sa Američanom podarilo aspoň znížiť stav stretnutia. Austin Krajicek Rajeev Ram zdolali hviezdnych Rusov Karen Chačanov a Daniil Medvedev 6:3, 6:4.

Rusi tak po dvoch výhrach vedú skupinu pred Nórskom, za nimi sú Taliani a poslední sú Američania.

Skupina C (Sydney)

Bulharsko – Moldavsko 2:1

Prvý duel priniesol súboj dvoch menej známych mien – Dimitar Kuzmanov na strane Bulharska a Alexander Cozbinov za Moldavsko. Išlo o zápas 423. hráča sveta s 818-tkou. Z výhry sa nakoniec tešil renkingovo vyššie postavený Bulhar 6:1, 7:5. Druhý zápas už bol súbojom jednotiek a najväčších hviezd z daných krajín – Grigor Dimitrov podľa očakávaní zdolal Raduho Albota 6:2, 6:3. Bulharsko tak malo pred štvorhrami istú výhru. V súboji sa podarilo Moldavcom aspoň kozmeticky upraviť výsledok – duo Alexander Cozbinov/Radu Albot si poradilo s párom Grigor Dimitrov/Alexandar Lazarov 6:4, 7:6(4).

Belgicko – Veľká Británia 1:2

V prvom súboji si Steve Darcis poradil s Cameronom Norriem 6:2, 6:4. V druhom zápase však Belgicko ťahalo za kratší koniec. David Goffin nestačil na Daniela Evansa a podľahol mu 4:6, 4:6. O všetkom sa tak rozhodovalo v záverečnej štvorhre. Za Veľkú Britániu tam nastúpili dobre známi deblisti Jamie Murray a Joe Salisbury. Za Belgicko bojovali Sander Gille Joran Vliegen. Podľa očakávaní sa z výhry tešili Briti – 6:3, 7:6(7).

Skupinu tak momentálne vedie Bulharsko pred Belgickom a Veľkou Britániou, posledné je Moldavsko, ktoré ako jediné nevyhralo ani proti jednému zo súperov.