Home Najdôležitejšie ATP ani ITF o bojkote neuvažujú: Nechceme potrestať miliardu Číňanov

ATP ani ITF o bojkote neuvažujú: Nechceme potrestať miliardu Číňanov

by Majo Malinovský
Šuaj Pcheng

PARÍŽ – Medzinárodná tenisová federácia (ITF) ani Asociácia tenisových profesionálov (ATP) neuvažujú o bojkote Číny v súvislosti s prípadom Šuaj Pcheng.


Bývalá svetová deblová jednotka začiatkom novembra obvinila vplyvného čínskeho politika a bývalého vicepremiéra Kao-li Čanga zo sexuálneho napadnutia a dlho po tom o nej nikto z tenisovej komunity nepočul.

Mlčanie čínskej vlády v reakcii na žiadosti o informácie o tenistke podnietili dokonca výzvy na bojkot budúcoročných zimných olympijských hier v Pekingu. Ženská tenisová asociácia (WTA) pozastavila konania všetkých turnajov okruhu na území Číny, ktoré môže trvať aj po roku 2022.Prípad Šuaj Pcheng treba preskúmať

Prezident ITF David Haggerty vylúčil prijatie sankcií voči najľudnatejšej krajine sveta. “Nechceme potrestať miliardu Číňanov. Plne podporujeme dodržiavame ľudských práv. Prípad Šuaj Pcheng a tvrdenia o jej údajnom zneužívaní treba podrobne preskúmať. ITF je však riadiaci orgán celého svetového tenisu a jednou z jej hlavných úloh je podpora rozvoja tohto športu. Preto chceme v Číne aj naďalej organizovať juniorské turnaje a podujatia pre veteránov,” citovala slová Haggertyho agentúra AFP.

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

6 + 20 =